Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Makine İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

Yalova Makine İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti gerçekleştirdiği toplantı ile 2023 yılının bir değerlendirmesini ve 2024 yılında yapılacak çalışmaların da planlamasını gerçekleştirdi

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 09:29
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Makine İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti toplandı

Yalova Makine İhtisas OSB Müteşebbis Heyeti, 2024 yılının ilk toplantısını Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya başkanlığında gerçekleştirdi. OSB yönetim binasında gerçekleştirilen toplantıya müteşebbis heyet üyeleri de tam kadro katıldılar. Burada söz alan Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, 2023 yılında yapılan çalışmalar, üretime geçen fabrikalar, temelleri atılan işletmeler ve OSB içerisinde yapılan diğer yatırımlar hakkında müteşebbis heyete bilgiler verdi. Toplantıda soruları da yanıtlayan Özdemir, 2024 yılında yapılacak çalışmalar, yatırımlar ve projeleri de paylaştı.


Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Cumhurbaşkanımızın yeni Türkiye Yüzyılı vizyonunu açıkladığı şekli ile yatırım, üretim, istihdam ve ihracat mottosu ile yürüttüğümüz çalışmalarda 2019 yılında faaliyetlerine başladığımız Organize Sanayi Bölgemizde an itibarı ile 40’ın üzerinde üretim tesisi halihazırda inşaat halinde, 5 firmamız üretime geçmiş durumda. Şu andaki aldığımız taleplere baktığımızda önümüzdeki yılın projeksiyonu ile bu sayının 150’leri geçeceğini görüyoruz. Bu anlamda yola çıkarken önümüze koymuş olduğumuz 2028-2029 yılında yüzde 100 doluluğa ulaşma hedefimize emin adımlarla yaklaşıyoruz. Tam kapasite çalışmaya başladığında burada 300 fabrika üretime girecek ve 20 binin üzerinde de bir istihdam sağlanmış olacak” dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.