Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Seçim İrtibat Bürosu düzenlenen törenle açıldı Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: Yalova’da iziniz var mı, harmanda yüzünüz olacak

Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Başkan Adayı Mustafa Tutuk için hazırlanan merkez seçim irtibat ofisi törenle açıldı. Burada konuşan ve Yalova Belediyesi’nin 4 yıldır güvenli ellerde olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Tutuk, diğer adaylarca seçim vaatlerine konan ‘kentsel dönüşüm’ çalışmalarına değindi. “Biz yapacağız demiyoruz, şu an yapıyoruz. Yalova’da iziniz var mı, harmanda yüzünüz olacak” dedi

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 12:24
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 12:24
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da Seçim İrtibat Bürosu düzenlenen törenle açıldı Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: Yalova’da iziniz var mı, harmanda yüzünüz olacak

Yalova Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Başkan Adayı Mustafa Tutuk için hazırlanan merkez seçim irtibat ofisi Cengiz Koçal Caddesi üzerinde düzenlenen törenle açıldı. AK Teşkilatın tüm mensupları burada yer alırken, programda daha önce görev yapan milletvekilleri ve il başkanları birer konuşma gerçekleştirdi. Programda Milletvekili Meliha Akyol ile İl Başkanı Umut Güçlü de birer konuşma yaptılar.

Burada konuşan Milletvekili Meliha Akyol, trafik sorununu çözecek Güney Çevre Yolunun ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağını bildirdi. İl Başkanı Umut Güçlü ise yaptığı konuşmada 6 sene Yalova’da hiçbir hizmet yapmayanların şimdilerde hayaller satmaya çalıştığını söyledi.

“Veznelerde avukatlar oturuyordu”

Partide uzun yıllar görev yaptığını söyleyen Başkan Mustafa Tutuk ise Yalova Belediyesi’nde 6 Mart 2020 tarihinden bu yana görev yaptığını bildirdi. Göreve geldiğinde Yalova Belediyesi’ndeki gözlemlerini anlatan Tutuk, belediye veznelerinde avukatların oturduğunu hatırlattı. Tutuk, “Biz göreve geldikten hemen sonra pandemi ilan edildi. Buna rağmen 1,5 yılda 291 icrayı yani tümünü kaldırdık.

Bütçenin 5’te 1’i borçtu. Bugüne oranladığımızda 2 milyar 150 milyon TL bütçemiz var. Bugüne oranlarsak yani 400 milyon TL borcu biz ödemiş olduk. Bunu belediyenin öz kaynaklarıyla kapattık. Demek ki belediye güvenli, vicdanlı ellerde olunca borca girmiyor” dedi.

“Kentsel dönüşüm sözü veriyorlar, biz zaten yapıyoruz”

Yalova’nın birinci derecede deprem bölgesi olduğunu söyleyen Başkan Tutuk, bazı adayların seçim vaadi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarına değindi. Kentsel dönüşümün aradan geçen yıllara rağmen fiilen kendilerinin başlattığını söyleyen Tutuk, mecliste bu konuda alınan karara muhalefetin ‘hayır’ oyu verdiğini hatırlattı. Tutuk, “Bakınız biz kentsel dönüşüm diyoruz. Herkes her seçimde diyor ki, ‘Biz kentsel dönüşümü yapacağız.’ Kim ne yaptı arkadaşlar? Elle tutulur, gözle görülür bir kentsel dönüşüm var mıydı? Hükümetimizin de desteğiyle Bağlarbaşı Mahallesi’nde kentsel dönüşüm ihalesi yapıldı.

Bunun yanında kentsel dönüşüme girecek 6 katlı binalara 6 kat, 5 katlılara 5 kat imar izni verilmesi neyin önünü açtı biliyor musunuz? Şuan 105 bina yıkım ruhsatı aldı.

Her binada 10 daire olsa, toplam bin daire yapar. Hesabını yapın.

Her dairede 5 kişi yaşasa 5 bin kişiyi deprem riskinden kurtarıyoruz. Yani biz 5 bin kişiyi güvenli binalara taşımış oluyoruz. Bunu biz büyük depremin üzerinden 23 yıl geçmesinin ardından AK Parti belediyeciliğiyle yapıyoruz. Meclisimizde biz bu kentsel dönüşüm için ‘evet’, onlar ‘hayır’ oyu verdi.  Şimdi gelmişler diyorlar ki kentsel dönüşümün önünü açacağız. Nasıl açacaksınız, ne yaptınız ki? Yalova’da iziniz var mı, harmanda yüzünüz olacak. Nasıl izah edeceksiniz siz bunları. Şunu herkes iyi bilsin, biz yapacağız demiyoruz, şu an zaten yapıyoruz” dedi.

Tutuk’tan ‘Cumhur İttifakı’ vurgusu

Yalova’da göreve gelmelerinin ardından kentin sorunlarına tek tek el attıklarını söyleyen Başkan Tutuk, bunu da AK Parti ve Cumhur İttifakı belediyeciliğiyle yaptıklarını bildirdi. Bugüne kadar birçok çalışmayı hayata geçirdiklerini söyleyen Tutuk, “Yalova sokakları ışıl ışıl oldu. Şehrimizi artık su basmaz oldu. Bunları biz yaptık. Şimdi çok istiyorlar Yalova’da icra olsun, belediye borçlarını ödeyemesin, çok bastırıyorlar ama maalesef duaları kabul olmayacak. Belediyenin borcu yok. SSK ve mali borçlar hariç piyasaya borç yok. Şimdiye dek 2 milyar lira yatırım yaptık, hepsini de ödedik Allah’ın izniyle.

Bu hizmetlerin devamı için Sayın Cumhurbaşkanımıza salonda ne dedik, söz verdik mi? 3 defa Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Belediyemizi alacağız ve AK Parti, Cumhur İttifakı belediyeciliğinin devamını sağlayacağız. İrtibat ofisimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yapılan açılış kurdelesi kesiminde Merkez İlçe Başkanı Aydın Kopuz, eski Yalova Milletvekili Fikri Demirel, eski İl Başkanları Yusuf Ziya Öztabak ve Şinasi Bayrak da yer aldı.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.