Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da balık fiyatlarında düşüş var mı? Yalova’da hamsinin fiyatı aynı mı kaldı? Tezgahlarda balık çeşitliliği ne durumda? Balık fiyatları yükseldi mi? Tezgahlarda en çok hangi balık türü var?

Yalova’da balık fiyatlarında gözle görülen fiyat artışının aynı şekilde devam etmesi dikkat çekti. Yalova Merkez’de bulunan Balık Hali’ndeki balıkçılar, vatandaşlara yerli balıkları tercih etmesi yönündeki çağrısını sürdürmeye devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 12:10
Kaynak: M. Tunç Tanrıverdi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da balık fiyatlarında düşüş var mı? Yalova’da hamsinin fiyatı aynı mı kaldı? Tezgahlarda balık çeşitliliği ne durumda? Balık fiyatları yükseldi mi? Tezgahlarda en çok hangi balık türü var?

Yalova Merkez Gökmen Sokak’ta bulunan Balık Hali’ndeki tezgahlarda balık fiyatlarında gözle görülür artışın devam etmesi gözlerden kaçmadı. Yalova Balık Hali'nde bulunan Balıkçı Yaşar Bey, balık fiyatları hakkında bilgi verirken vatandaşlara doğru balık tercihi için birtakım önerilerde bulundu.

“Vatandaşlar fiyatların artmasına tepki gösterdi”

Balıkçı Yaşar Bey balık fiyatları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Suların sıcaklığına veya soğukluğuna göre balık çeşitlerimiz değişiyor ama son haftalarda suların soğuk olması nedeniyle balıkların gelmesinde bir gecikme durumu söz konusu oldu. Özellikle hamsiler mevsim başındaki kadar çeşitli gelmedi, tezgahlarımızda balıklarımız yine var ama denizde balık ne kadar çok tutulursa fiyatları da o kadar makul oluyor. Son zamanlarda bu yüzden vatandaşlar hamsi fiyatlarının artmasına tepki gösterdi. Balık tutma işi biraz da böyle; bir gün bir gününü tutmayabiliyor fiyatlar da balıkların çeşitliliğine göre değişiklik gösteriyor. Balığı da ne kadar az tutarsan fiyatı da ona göre pahalı oluyor” dedi.

“Tezgahlarımızda sadece hamsi yok”

Balıkçı Yaşar Bey vatandaşlara balık tercihleri için şu önerilerde bulundu, “Mevsim balığı olarak hamsi, istavrit ve palamutu önerebilirim. Bu balıklar bizim Yalova’nın yerli balıklarıdır. Bizim vatandaşımızın çok geniş bir balık kültürüne sahip olmadığını söyleyebilirim çünkü genelde vatandaşlar hep en çok bilinen balıklara yöneliyor halbuki balıklarımızın arasında birçok çeşit var. Burada taze olarak istavrit, mezgit ve torik de satıyoruz. Balıklarımızın arasında sadece hamsi yok bu da böyle bilinsin.”

Yalova Balık Hali’nde balıkların kilo fiyatı şu şekilde; hamsi 180 TL, istavrit 100-130 TL, mezgit 150 TL, levrek-çupra 250 TL, somon 200 TL, torik 250 TL, Norveç somonu 450 TL, alabalık 170 TL. Palamut tane fiyatı ise 130 TL’den satışa sunulmaya devam ediyor.  Balıkların kilo fiyatında bu hafta bir değişiklik olmadığı görüldü.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.