Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: “Atamızın mirasına biz sahip çıkıyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yürüyen Köşk’ün yan tarafında yer alan müştemilat binasının da bakanlıkla yapılan anlaşma sonrasında Yalova Belediyesi bünyesine geçtiğinin müjdesini verdi. Bu bina aslına uygun olarak restore edilerek Yürüyen Köşk bünyesine kazandırılacak

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 13:40
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 13:40
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: “Atamızın mirasına biz sahip çıkıyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ilin tarihine ve turizmine katkı sunacak önemli bir projeyi daha seçimden sonra hayata geçireceğinin müjdesini verdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti ve Yalova’nın simgesi Yürüyen Köşk’ün yan tarafında yer alan müştemilat binası Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Yalova Belediyesi’ne aktarılmıştı. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk bu binanın aslına uygun bir şekilde restore edilmesini sağlamak adına düğmeye bastı. Bu doğrultuda hazırlanan proje ise kamuoyuna duyuruldu. Atatürk’ün mirasına sözde değil özde sahip çıkmanın güzel bir örneğini ortaya koyacaklarını dile getiren Tutuk, “Atamızın mirası olan ve ilimizin simgesine de dönüşen Yürüyen Köşk’ümüz var. Ulu Önder buradan tüm dünyaya yıllar önce bir çevrecilik dersi verdi. Burası o nedenle çok önemli. Biz Atatürk’e sözde değil özde sahip çıkıyoruz. Atatürk’e sahip çıkmak onun eserlerine de sahip çıkmak demektir. Birileri sadece Atatürk söylemi yaparken biz Atatürk’e onun eserlerine sahip çıkarak gerçek Atatürkçülük nasıl olurmuş bunun dersini de veriyoruz” dedi.  
 

“Bu ataya olan bir borcumuzdu”
Bu binanın da Yürüyen Köşk’ün bir parçası olduğunu ve müştemilat binasına sahip çıkmanın da Ata’ya olan borçları olduğunu vurgulayan Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Yalova’mız açısından çok büyük bir önemi olan Yürüyen Köşk’ümüzün yanında bir müştemilat binası da var. Orasının ne halde olduğunu da herkes biliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu müştemilatı Yalova Belediyesi bünyesine aldık. Burasını da aslına uygun şekilde restore edip Yürüyen Köşk bünyesine kazandıracağız. Bu bizim Ata’ya olan borcumuz, bunu da yine biz yapacağız” diye konuştu.
Turizme katkı sunacak
Müştemilat binasının restore edildikten sonra ilin turizmine katkı sunmasının sağlanacağını ifade eden Tutuk, “Bu binayı öylece tutmayacağız. İlimizin turizmine de hizmet etsin diye bu binada yöresel ürünler mutfağı ile gastronomi açısından önemli çalışmalar da yapacağız. Yani burada 1 taşla 3 kuş vuracağız. Atamızın emanetine ve mirasına sahip çıkarken ilimizin tarihine ve turizmine de katkıda bulunacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.