Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Halil İbrahim Tokay projelerini tanıttı

İYİ Parti, Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 13:30
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 13:30
Kaynak: Serap Polat
Halil İbrahim Tokay projelerini tanıttı

İYİ Parti’nin Yalova Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Tokay, projelerini ve belediye meclis üyesi ile il genel meclis üyesi adaylarını tanıttı.İlçe ve belde belediye başkan adaylarının da katıldığı programın açılış konuşmasını İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir yaptı.

Kendir, “İki kutuplu bu sistemde iki kulak çekeceğiz”

İYİ Parti olarak tek dileklerinin, kendi adaylarının seçimi kazanması olduğunu vurgulayan Başkan Kendir, “Kimin kazandığıyla ya da kaybettiğiyle ilgilenmiyoruz.Sizlerden bir isteğim var. Yerel yönetimler bir kulak çekmedir ve iki kutuplu bu sistemde iki kulak çekeceğiz. Hem iktidarın hem de iktidarın değirmenine su taşıyan ana muhalefetin kulaklarını çekelim ki bir ders alsınlar.Artık milletin sesine kulak versinler. Biz haklı olmak istemiyoruz. Milletimiz huzur ve refah içerisinde yaşasın istiyoruz. 14 tane seçim belgemiz var Yalova’da. Bütün ilçe ve beldelerde adaylarımız var. hepsiyle gurur duyuyorumBiz bu mücadeleyi büyüteceğiz ve inanıyorum ki 1 Nisan’da Halil İbrahim Tokay’ı belediye binasında tebrik edeceğiz.” Dedi.

Tokay, “Bizim onlar gibi paramız yok”

Ardından konuşan Yalova Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Tokay, Türkiye’de iki kutuplu bir siyasi sistem olduğunu ve bu sistemde kim kazanırsa kazansın sonucunda milletin kaybettiğini aktardı.Bu düzeni bozup, millete rahat bir nefes aldırmak istediğini kaydeden Tokay, “Biz kolay lokma değiliz ama sizin yediğiniz haram lokmaları buradaki herkesle birlikte burnunuzdan fitil fitil getirecek olan kişileriz.Bizim ittifakımız Türk milletinin ta kendisidir. Bizim onlar gibi paramız yok, arkamızda müteahhit desteğimiz yok. Sadece inancımız ve bu memlekete olan sevdamız var. Vazifemizi yerine getirip emanete sahip çıkmalıyız. Onun için önce inancımızı tazelemeliyiz.” Dedi.

“Bu kirli düzenin düzenbazlarına 31 Mart akşamı dur diyeceğiz”

Yalova’nın çözüme kavuşmayı bekleyen yüzlerce sorunu olduğunun altını çizen Başkan Adayı Tokay, “Bu sorunlar üzerinde yıllardır tepinen yetkisiz yetkililer var.Artık bu düzensizliğe son verme vakti. Artık Yalova için Yalova ile beraber çalışma vakti. Ulaşımdan, kentsel dönüşüme, sığınmacı sorunundan, alt yapı çalışmalarına kadar her sorunu tek tek çözeceğiz.Yalova’ya vizyon katacak yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Sadakate değil, liyakate dayalı, ahlaklı, namuslu belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz.Bu kirli düzenin düzenbazlarına 31 Mart akşamı hep birlikte sandıklarda helal oylarımızla dur diyeceğiz. Torpili, rüşveti, rantı, talanı ve yalanı hep birlikte tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz.Her zaman doğruluk ve şeffaflıktan yana olacağız. Yalova’nın her kesimine yardım eli uzatacağız. Herkesin sesine kulak vereceğiz. Her kararımızı halkın menfaatleri doğrultusunda alacağız.” şeklinde konuştu.

Ulaşım projeleri

Projelerini tanıtmaya ulaşım sorunlarından başlayan Halil İbrahim Tokay, “Trafiği azaltacak projelerimiz var. Hastaneye ulaşımı kolaylaştıracağız. Toplu taşıma ağını geliştirerek, güney çevre yolu ve bisiklet yolunu yapacağız. Hastane yoluna kavşak yapacağız. GOP-MKP-Sanayi sitesi arsına 2 adet köprü yapacağız. Yeşil ulaşım yolları yapacağız. Erişilebilirlik için hastaneye ulaşımı kolaylaştırıp, otogar ile hastane arasına minibüs terminali ve otopark yapacağız.” dedi.  

Kadınlara özel projeler

Kentsel dönüşüm projelerini tanıtan Tokay, deprem master planı hazırlayacaklarını aktardı. Rezerv konut inşası yapacaklarını ifade eden Başkan Adayı Tokay, “Kent estetiğini göz önünde bulundurarak, ovalardan tepelere yerleşim sağlayacağız. İmar planı oluşturacağız.” şeklinde bilgi verdi.Şehrin kadınlarına özel projeler tasarlayan Halil İbrahim Tokay, anne kartı çıkartacaklarını, 0-2 yaş arası ve yeni doğan çocukların ailelerine sosyal destek paketi vereceklerini belirtti. Tokay ayrıca şehrin birçok noktasına bebek bakım kabinleri yapılacağının ve kadın belediye başkan yardımcısı olacağının altını çizdi.  

Altyapı ve üstyapı projeleri

Altyapı ve su alanında da proje ürettiklerini kaydeden Başkan Adayı Halil İbrahim Tokay, “Mevcut altyapı projesine devam edeceğiz. Dere ıslahlarını tamamlayacağız. Su deposu inşa edeceğiz. Mahallelerin ve köylerin su sıkıntısını bitirip, musluk suyunu içilebilir hale getireceğiz.” dedi.Sahili yeniden düzenleyeceklerini belirten Halil İbrahim Tokay, çarpık yapı iyileştirmesi, takıcılar çarşısının düzenlenmesi ve Yürüyen Köşk’e ulaşımın daha kolay bir hale getirileceğinin altını çizdi.Tigem projelerini de sıralayan Tokay, “Tatil Park’ı düzenleyeceğiz. Otopark sorununu çözeceğiz ve Aquapark yapacağız. Sahildeki işgaliye alanlarını kullanan esnaflar için proje üreteceğiz. Donanma tesislerini aktif hale getireceğiz. Batı Sahil Bandını iyileştireceğiz. Sahil bandının ışıklandırmasını artıracağız.” şeklinde bilgi verdi.

 

Emeklilere ücretsiz ulaşım

Emekliler için emekliler lokali yapacağını ifade eden Halil İbrahim Tokay, dar gelirli emeklilere ek gelir verileceğini, ücretsiz ulaşım sunulacağını ve sosyal alanlar yapılacağını aktardı.

Belediye binasını şehir merkezinden taşıyacaklarını belirten Tokay, şehir estetiğine uygun bir belediye binasını yeniden inşa edeceklerini dile getirdi.

Tokay ayrıca pazar yerinde kalıcı tezgâhlar yapılacağını ve üreticinin destekleneceğini de vurguladı.

Tokay’ın kültür ve sanat alanındaki projelerinde ise: Gençlik Merkezi, festival alanları, spor tesisleri, kongre merkezi, fuar alanı, şehir kütüphanesi, genç kart yer aldı.

Sokak hayvanlarını da unutmayan Başkan Adayı Tokay, “Sokak hayvanlarımız için ücretsiz kısırlaştırma ve parazit aşılarını ücretsiz yapma hizmeti sunacağız. Barınak yapacağız. Dernekleri destekleyerek, fazla ürünlerden mama üreteceğiz.” dedi.

Engelsiz bir Yalova için eğitim

Sağlık hizmetlerine de değinen Tokay, HPV aşısı, SMA testi, evde sağlık ve bakım hizmeti, sağlık ocağı projelerinden bahsetti. Engelsiz bir Yalova için ise eğitim ve kariyer destekleri sunacaklarını aktaran Tokay, “Engelli dostu rekreasyon alanları, engelli park yerleri ve ulaşım desteği sunacağız.

Sosyal belediyecilik anlayışımızla düğün salonu, taziye evleri, kreşler, oyun parkları, şehir lokantası, inanç masası, evcil hayvan parkları ve yeşillik parkını hayata geçireceğiz.” şeklinde konuştu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.