Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Turizm tahsis alanları yatırım ilanına çıkıyor

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Termal ilçesindeki turizm tahsis alanlarının kısa süre içerisinde yatırım ilanına çıkacağı müjdesini verdi. Büyükgümüş, burada yapılacak yatırımlarla Termal’in global ölçekte bir çekim merkezine dönüşeceğini de ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2024 16:18
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2024 16:18
Kaynak: Yalova Hayat
https://www.yalovahayat.com/
Turizm tahsis alanları yatırım ilanına çıkıyor

Yalova'nın ve Termal'in turizm kapasitesini global boyutta geliştirecek olan turizm tahsis alanları ile ilgili müjdeyi AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş paylaştı. Büyükgümüş, bir süredir STK'lar tarafından açılan davalar neticesinde yürütmeyi durdurma kararı bulunan bu alanlarla ilgili olarak yapılan son duruşmada Bursa İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararını kaldırdığını söyledi.
Bakanlığın burada kısa süre içerisinde turizm tahsis alanları için yeniden yatırım ilanına çıkacağını duyuran Büyükgümüş, "Termal ilçemizde turizm tahsisine çıkılacak alanların planları ile ilgili bir takım tartışmalar vardı. STK'lardan dava açanlar oldu. Bursa İdare Mahkemesi de her seferinde belediyemiz, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı’nın müştereken yaptığı planla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. Her mahkeme kararı sonrasında alınan karar dikkate alınarak yeni plan yapıldı. Son gelinen noktada ise mahkeme yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Meseleyi esastan gürüşecek. Kültür ve Turizm Bakanımız, Termal Belediye Başkanımız H. Sinan Acar'ın da katıldığı bir toplantı düzenledi. Meliha Akyol vekilimizle biz de bu toplantıya katıldık. Toplantıda hukukçular da davet edilerek enine boyuna görüşüldü. Belediyemizin de bakanlıktan bazı talepleri oldu. Çok kısa süre içerisinde onları da plan ölçeğinde tamamlayarak turizm tahsis alanları için yatırım ilana çıkacak" dedi.

"Termal global bir çekim merkezi olacak"

Turizm tahsislerinin tamamlanıp burada turizmcilerin yatırımlarını gerçekleştirmesi sonrasında ilçenin global anlamda bir çekim merkezine dönüşeceğiğni ifade eden Büyükgümüş, "Bu tahsisler gerçekleştirildiğinde Güney Marmara’da böyle bir turizm bölgesi olmadığından Termal ilçemiz ve Yalova bölgesel anlamda çok ciddi bir çekim noktası haline gelecek. Termal ilçemizin uluslararası bir değeri var. Bu uluslararası markayı ciddi bir turizm altyapısı ile buluşturduğumuzda oradaki ölçek de yükselecek. Ben orta vadede burasının bir çekim merkezine dönüşeceğini, uluslararası marka değere bir kurumsal kapasite kazandırılması ve bunlar birleştiğinde ise burası tüm dünyaya yayılan geniş bir portföyü kendisine çekecek. Burada hem Termal'in tarihi bölgesindeki tesisleri yenilemek, renove edip turizme kazandırmak için çalışıyoruz. Hem de turizm tahsis alanları ile süreci yürütüyoruz. İkisi etkileşimli bir şekilde devreye girdiğinde Termal'i daha da yukarıya çıkartacak” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.