Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar “Bayramda dargınlık ve kırgınlıkları ortadan kaldıralım”

Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Acar, mesajında, “Hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 05:16
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 05:16
Kaynak: Serap Polat
Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar “Bayramda dargınlık ve kırgınlıkları ortadan kaldıralım”

Ramazan ayını tamamlayarak Ramazan Bayramı’na ulaştıklarını ifade eden Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar bir mesaj yayınlayarak tüm milletimizin ve İslam aleminin bayramını kutladı. Bayramların dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu müstesna günler olduğuna vurgu yapan Acar, “Rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplum hayatımızda çok özel ve anlamlı bir yeri olan, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel şekilde yaşandığı dini bayramlar; özlemleri gideren, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, hoşgörü duygusunu güçlendiren müstesna günlerdir. Her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bu günlerde milletçe saflarımızı daha da sıklaştırmalı, ramazanın özünde yer alan manevi duygularla gönlümüzü tüm kardeşlerimize açmalıyız.

Milletimiz her zaman paylaşmayı seven, ahlaklı, sağduyulu ve vicdan sahibi bir toplum olarak diğer milletlere örnek olmuştur. Muhtaca yardım eli uzatmayı, Peygamber Efendimizden aldığımız 'Komşusu açken tok uyumamayı' kendimize düstur edinmiş bir milletiz. Bu yardımlaşma ve dayanışma örneğini Ramazan Bayramı'nda ve sonrasında da sürdürmeliyiz. Milli ve manevi değerlerin pekiştiği, dini şuur ve duyguların geliştiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı Ramazan Bayramı'nı bu açıdan birer fırsata çevirmeliyiz ve bu müstesna günlerin İslam âlemi için de birleştirici bir güç olduğunu asla unutmamalıyız. Milli ve manevi değerlerimizi hayatımızın her alanında çocuklarımızın zihinlerine nakşetmeliyiz. Bayramlarımızın özünde bulunan yardımlaşma ruhuyla bayrama hasret kalanların; yetim, garip, mazlum ve muhtaçların bayram sevincine ortak olmalı, Ramazan Bayramı’nın bereketini paylaşmalıyız. Bu vesileyle hemşehrilerimizin, milletimizin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bu güzel bayramın bütün insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini yüce Rabbim’den niyaz ediyorum” dedi.

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.