Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

PERYÖN, Aksa Akrilik ve Akkim Kimya'nın Yaratıcı İnsan Kaynakları Uygulamalarını Ödüllendirdi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği (PERYÖN), bu yıl düzenlediği 15. İnsana Değer Ödülleri’ne sektörde öncü ve inovatif uygulamalarıyla dikkat çeken Aksa Akrilik ve Akkim Kimya'yı layık gördü

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 10:39
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 10:39
Kaynak: Murat Can Aytemur
PERYÖN, Aksa Akrilik ve Akkim Kimya'nın Yaratıcı İnsan Kaynakları Uygulamalarını Ödüllendirdi

Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) insan kaynakları alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, iş dünyasında örnek teşkil eden insan odaklı uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği İnsana Değer Ödülleri, 15. kez sahiplerini buldu. 54 jüri üyesi tarafından 125 saati aşkın sürede yapılan değerlendirme toplantıları neticesinde belirlenen kurumların ödüllerine kavuştuğu törende ‘İnsana Değerde Liderlik Kategorisi’nin fark yaratanları arasında, Türkiye'de tek, dünyada ise lider konumundaki akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik ‘Haftada 4 Gün Mesai’ uygulamasıyla "Geleceğin İş Yaşamında Değer Yaratmak" ödülüne layık görüldü. Ayrıca, Türkiye'nin önde gelen kimya markalarından Akkim Kimya, insan kaynakları alanındaki örnek uygulamalarıyla "Öğrenen Organizasyon ve Öğrenme Çevikliği" kategorisinde ödüle layık görülen şirketler arasında yer aldı.


“Sektöre ilham veriyor”
Aksa Akrilik İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişim Direktörü Yarem Başak Çimen, PERYÖN İnsana Değer Ödülleri’nde şirketlerinin gösterdiği başarıyla ilgili şunları söyledi; “Yenilikçi uygulamalarımız, şirketimizin insan kaynakları yönetimindeki öncülüğünü bir kez daha kanıtlarken, sektöre yönelik önemli bir örnek oluşturuyor. PERYÖN ödülleri, sektördeki yenilikçi yaklaşımları ve başarılı uygulamaları teşvik ederek, sektör temsilcilerinin birbirinden öğrenme sürecini destekleyerek, insan kaynakları yönetimi alanında önemli bir paydaş olmaya devam ediyor. Özverili çalışmaları sonucunda bu başarılı uygulamaları ortaya çıkaran insan kaynakları ekip arkadaşlarımıza ve bu girişimleri destekleyen, benimseyen tüm Aksa Akrilik ailesine teşekkür ediyoruz.”
Bu ödüllerin, sektörde ilham verici bir etki yarattığına dikkat çeken Akkim Kimya İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Okutan şunları söyledi; “İnsan kaynakları çalışmalarında yaratmaya çalıştığımız inovasyonun Türkiye’nin saygın kurumlarınca takdir edilmesinden dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu ödülü almamızı sağlayan değerli çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.”
Haftada 4 gün mesai uygulaması Aksa Akrilik tarafından, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 1 Ocak-31 Mart 2023 arasında deneme süreci ile başlayarak nisan ayında kalıcı hale getirilmişti. Şirket eksik çalışılan gün için diğer günlerde ek mesai uygulaması yapmamış, maaş ve yan haklarda da herhangi bir kesintiye gitmemişti.
Akkim Kimya, insana, topluma ve çevreye değer veren bir kurum olarak, şimdinin ve geleceğin ihtiyaçlarına yönelik gelişim programları ile öne çıkıyor. Topluma fayda sağlamaya yönelik halka açık seminerleriyle de fark yaratmaya devam ediyor.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.