Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Özel V Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin Kurucu Ortağı Cemre Baş: “Yalova’nın adını ağız ve diş sağlığında dünyaya duyurduk”

Özel V Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin Kurucu Ortağı Cemre Baş, Yalova'nın ağız ve diş sağlığı alanındaki ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçları karşılamak adına gerçekleştirdikleri çalışmaları, Yalova Hayat’a anlattı

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 13:26
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 13:26
Kaynak: Murat Can Aytemur
Özel V Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin Kurucu Ortağı Cemre Baş: “Yalova’nın adını ağız ve diş sağlığında dünyaya duyurduk”

Günümüzde ağız ve diş sağlığı, genel sağlığın önemli bir parçası olarak kabul ediliyor ve bu alandaki hizmetlerin kalitesi büyük önem taşıyor. Yalova'da da bu alandaki ihtiyaçların karşılanması ve sektörün gelişmesi adına önemli adımlar atılıyor. Özel V Dent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinin Kurucu Ortağı Cemre Baş, Yalova'nın ağız ve diş sağlığı alanındaki ihtiyaçlarını ve bu ihtiyaçların nasıl karşılandığını açıkladı.

Yalova’nın adını dünyaya duyuruyoruz”

Baş, sözlerinde ilk olarak, “Bizler 2023 yılının eylül ayında kliniğimizi açtık. Kliniğimizi açarken yüksek teknoloji, uzman kadrolar ve premium hizmet anlayışı gayemiz vardı, bu gayemiz doğrultusunda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Açılışımızdan bu yana 8 aylık bir periyod geçti, bu süreç içerisinde hem Yalovalı hemşehrilerimize hem de Fransa, Almanya, İsviçre, Dubai ve Katar gibi dünyanın pek çok ülkesinden insanlara hizmet etme şansına erişerek Yalova’nın ağız ve diş sağlığında, adının duyurulmasına katkı sağladık. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirlerimizi, hemşehrimiz olarak gördük ve Yalova ekonomisine, sosyolojisine katkı verecek şekilde ağırladık” dedi.

Klinikte verilen hizmetlere değinen V Dent Yalova Kurucu Ortağı Cemre Baş, cerrahi, çocuk diş hekimliği, estetik diş hekimliği gibi pek çok branşta hizmet verdiklerini ve bu hizmetler sayesinde, Yalovalıların dışa bağımlı olmadan, tedavilerini kendi şehrinde olmalarına olanak tanıdıklarını belirtti.

Diş rahatsızlıkları yaşa göre değişebiliyor”

Kliniğe gelen vatandaşların, en çok hangi şikayetle geldikleri sorusuna cevap veren Baş, bu durumun yaşa oranla değişiklik gösterebildiğini belirtti ve Yalova’da sık karşılaşılan ağız ve diş sağlığı şikayetlerinin istatistik olarak dünya geneline benzer olduğunu söyledi. Baş, “Özellikle çocuk diş hekimliği alanında ve cerrahi alanda Yalova’da bir yoğunluk yaşandığını söyleyebilirim. Bu branşlara ihtiyaç duyan hemşehrilerimiz, yer yer çevre şehirlere giderek tedavi olmaya çalışıyordu ancak bizler yaptığımız yatırım ile birlikte bu hizmeti hemşehrilerimiz için en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Randevularımızı oluşturabildiğimiz kadarıyla, cerrahi ve çocuk diş hekimliği alanında yaşanan sorunların büyük kısmını giderdik” dedi.

İmplant süreci hakkında bilgiler

Günümüzde diş kaybı sorunuyla karşı karşıya kalan birçok insanın estetik ve işlevsel kaygılarla dolu olduğunu belirten Baş, “Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, geleneksel diş tedavilerinin ötesinde, implant tedavisi gibi yenilikçi çözümler de ortaya çıkıyor. Tecrübeli ve alanında uzman olan hekimler ile çalışmak, başarılı bir implant operasyon süreci gerçekleşmesi açısından önem taşımaktadır. Kurucu ortağımız olan Ağız ve Diş Cerrahisi Uzmanı Oğuzhan Cengiz ile birlikte, bizler de sağlıklı bir şekilde implant periyodumuzu gerçekleştiriyoruz, operasyonun başından sonuna kadar olan tüm sürecin sorumluluğunu biz alıp, hastamızın iyileşme periyodunu A’dan Z’ye biz yönetiyoruz. Hatta arkadaşlarım sağlık alanında yer yer beni de şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Sabah implant yaptığımız bir hastamızı, akşam geçici, kalıcı dişleri ile beraber uğurlayabiliyoruz, bu yüksek teknoloji kullanarak ve iki uzman hekimimizin birlikte çalışarak gerçekleştirdiği bir operasyon. Şaşırtıcı ama bizim için de gerçek bir durum” şeklinde konuştu.

Gülüş tasarımı yoğun ilgi görüyor”

“Gülümsemek, bir insanın özgüvenini yansıtan en önemli ifadelerden biridir” diyen Baş, “Ancak çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler, bu özgüveni olumsuz etkileyebilir. İşte tam da bu noktada, gülüş tasarımı devreye giriyor. Gülüş tasarımı yoğun ilgi görüyor. Estetik diş hekimliği alanında Utku Can Kemeç, üst düzey malzeme kalitesi ve teknolojiyle, mikroskop altında 40 kat yakınlaştırarak gülüş tasarımı, gülüş estetiği planlamalarını ve uygulamalarını gerçekleştiriyor. Dönüşler hemşehrilerimiz tarafından olumlu yönde ve yaz aylarında artış yaşandı diyebilirim. Dünyada yer alan birçok örneği Yalova’ya getirdik gülüş tasarımı ile alakalı, bu da Yalova’ya yakışan bir şey oldu, inşallah Yalova’nın adını, dünya sağlık sektöründe çok daha iyi yerlerde göreceğiz diye umuyorum” dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.