Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karar Resmi Gazete’de: Fahrettin Koca ve Mehmet Özhaseki görevden alındı!

Gece yarısı Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki görevden alındı.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 10:38
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 10:38
Kaynak: Hilal Baldemir
Karar Resmi Gazete’de: Fahrettin Koca ve Mehmet Özhaseki görevden alındı!

Gece saatlerinde bir son dakika haberi olarak medyada yer alan kabine değişikliği kararı Resmi Gazete’de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, iki bakan görevden alındı. 

Resmi Gazete’de yayınlanan kararda; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, görevden affını istediği belirtildi.

Görevden alınan iki bakan yerine atanan yeni isimler ise oldukça şaşırtıcı oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Murat Kurum

Sağlık Bakanı: Kemal Memişoğlu

KABİNEYE ŞAŞIRTAN İSİMLER

Ekim 2016'dan bu yana İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten Kemal Memişoğlu, resmi kararname ile Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak atandı.

"GÜZEL TÜRKİYE’MİZE HİZMET ETTİM"

Mehmet Özhaseki, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı açıklamasında şunları belirtti:

* "Aziz milletimiz, uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum. 

Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim. Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. 

Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum."

Özhaseki yerine ise önceki dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan ve mevcut dönemde İstanbul Milletvekili olan Murat Kurum getirildi. 

Kurum ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bizi bu şerefli göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.