Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları Yalova’dan hükümete seslendi

Yalova'da, 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları, sorun ve taleplerini hükümete iletmek amacıyla Türk Büro-Sen Yalova Temsilciliği öncülüğünde önemli bir açıklama yaptı

Haber Giriş Tarihi: 08.05.2024 15:21
Haber Güncellenme Tarihi: 08.05.2024 15:21
Kaynak: Yalova Hayat
112 Acil Çağrı Merkezi çalışanları  Yalova’dan hükümete seslendi

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarının, devlet hayatına yeni giren bir kurum olmaları ve insan hayatına dokunarak kritik bir görev üstlenmeleri nedeniyle, özellikle çalışma koşullarının iyileştirilmesi konusunda 81 ille eş zamanlı olarak Yalova’da da yapılan basın açıklaması ile taleplerini hükümete bildirdiler. 112 Acil Çağrı Merkezi önünde kurum personellerinin de katılımı ile yapılan açıklamada, şu talep ve sorunlar dile getirildi; “Çağrı Merkezi personelinin özlük ve sosyal hakları iyileştirilmeli. Radyasyonlu ortamda çalışmaları nedeniyle meslek hastalıkları riski altında olan personelin yıpranma hakkı kazanması sağlanmalı. Mevcut yönetmeliğin güncellenerek günün şartlarına uygun hale getirilmesi ve çalışma saatlerindeki eşitsizlik giderilmeli. Fazla çalışma ücretleri düzenlenmeli ve resmi tatil günlerinde farklı değerlendirilmelidir. Personel sayısı artırılmalı ve vardiya düzenlemeleri yapılmalı. Ara yönetici kadroları oluşturulmalıdır. İvedi olarak yeni personel istihdamı sağlanmalıdır. Çalışanlara yönelik adaletsizlikler giderilmelidir.”

112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarının bu talep ve sorunlarının çözülmesi durumunda memnuniyetin ve hizmet kalitesinin artacağı belirtilirken, Türk Büro-Sen’in ise bu sürecin takipçisi olacağı ifade edildi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.