Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO, YAÜ ve Makine Mühendisleri Odası iş birliği yapacak

Yalova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Makina Mühendisleri Odası Yalova İl Temsilciliği ve Yalova Ticaret ve Sanayi Odası arasında gerçekleştirilen görüşme ile Yalova’da makine mühendisliği alanında eğitim, araştırma, geliştirme, üretim ve istihdam konularında iş birliği kararı alındı

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 09:29
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 09:29
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
YTSO, YAÜ ve Makine Mühendisleri Odası iş birliği yapacak

Yalova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Makina Mühendisleri Odası Yalova İl Temsilciliği, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ile iş birliği görüşmesi yaptı. Görüşmede, Yalova’da makine mühendisliği alanında yapılacak projeler ve faaliyetler ele alındı. Görüşmeye, Yalova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İbrahim Sevim, Bölüm Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Halil Atalay ve Doç. Dr. Davut Erdem Şahin, Termodinamik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ümit Ünver, Makina Mühendisleri Odası Yalova İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Demirtaş ve Yalçın Oral katıldı. YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Engin ve Murat Yürektürk ise ev sahipliği yaptı. Görüşmede, Yalova’da makine mühendisliği alanında eğitim, araştırma, geliştirme, üretim ve istihdam konularında iş birliği imkanları değerlendirildi. Ayrıca, Yalova’daki makine mühendislerinin mesleki gelişimleri ve sorunları da gündeme getirildi.
Görüşmenin sonunda, taraflar arasında ortak çalışmalar yapılması konusunda mutabakat sağlandı. YTSO Başkanı Demiryürek, üniversite ve meslek odası ile iş birliğinin önemine vurgu yaparak, makine mühendisliği alanında Yalova’nın gelişmesine katkı sunacak projeleri destekleyeceklerini söyledi. Üniversite ve meslek odası temsilcileri de Demiryürek’e ziyaretleri için teşekkür etti.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.