Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da öğrenciler geleceğin teknolojileriyle buluştu

Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Yalova Makine İhtisas OSB tarafından desteklenen Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi’ni gezerek, sanal ortamda sanayi anlamındaki teknolojik gelişmeleri deneyimlediler. Öğrenciler, buralarda verilecek eğitimlerle nasıl geleceğe hazırlanacakları hakkında bilgiler aldılar

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2024 03:13
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2024 03:13
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da öğrenciler geleceğin teknolojileriyle buluştu

Yalova’da bulunan Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, pilot okul durumundaki okullarının avantajını kullanarak, Yalova Makine İhtisas OSB içerisinde yer alan Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi’ni ziyaret ettiler. Burada OSB yetkilileri ile birlikte sanal ortamda çeşitli etkinliklere katılan öğrenciler, sanayi anlamındaki teknolojik gelişmeleri öğrenme şansı buldular.

Yalova’da öğrenciler geleceğin teknolojileriyle buluştu

Sanal ortamda forklift kullanan, argon kaynağını sanal ortamda gerçekleştiren öğrenciler, geleceğin teknolojileri ile buluşmanın heyecanını yaşadılar. Ayrıca, buralarda verilecek eğitimlerle nasıl geleceğe hazırlanacakları ve nitelikli iş gücüne katkı sağlayacakları hakkında bilgiler aldılar. Yalova Makine İhtisas OSB yetkilileri ise öğrencilerle yakından ilgilendiler ve sorularını yanıtladılar.

Yalova'da öğrenciler forklift kullandı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Yalova Nitelikli İstihdam Merkezi, her yıl en az 3 bin 500 kişiye bu proje kapsamında eğitim vermek ve bunların büyük bir kısmının organize sanayi bölgesi içinde istihdam edilmesini sağlamayı hedefliyor. Merkez, nitelikli insan kaynağı yetiştirecek, vatandaşların meslek sahibi olmalarını sağlayacak eğitimleri verecek.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.