Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kadın Girişimcilerden Akmeşe’ye ziyaret! Kadın girişimciliğinin geliştirilmesini konuştular

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan ve yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’yi ziyaret etti. Ziyarette, kadın girişimciliğinin geliştirilmesine yönelik eğitim çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Akmeşe, kadın girişimcileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2024 02:16
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2024 02:16
Kaynak: Yalova Hayat
Kadın Girişimcilerden Akmeşe’ye ziyaret! Kadın girişimciliğinin geliştirilmesini konuştular

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu, ildeki kadın girişimcilerin sayısını ve başarısını artırmak için çeşitli projeler yürütüyor. Kurul, eğitimde ortak projeler ve koordinasyon konularında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapmayı planlıyor. Bu amaçla, kurul başkanı ve üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Akmeşe’yi ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dilara Altan, “Kadın girişimciliğinin geliştirilmesi için eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projeler yapmak istiyoruz. Örneğin, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine girişimcilik kültürünü aşılamak, kadın girişimcilerin başarı hikayelerini paylaşmak, meslek seçiminde rehberlik etmek gibi konularda çalışmalar yapabiliriz. Bu sayede, geleceğin kadın girişimcilerini yetiştirmek için katkı sağlamış oluruz” dedi.

Müdür Akmeşe ise, kadın girişimcilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Akmeşe, “Kadın girişimciler, ekonomik ve sosyal kalkınmanın lokomotifleri olarak çok önemli bir role sahipler. Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması için elimizden geleni yapmaya hazırız. YTSO Kadın Girişimciler Kurulu ile ortak projeler yapmaktan mutluluk duyarız. Eğitimde iş birliği ve koordinasyonun önemine inanıyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ederim” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Akmeşe, ilde süren eğitim ve öğretim çalışmaları ile süren eğitim yatırımları hakkında konuklarına bilgiler verdi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.