Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi Çınarcık’ta konuşuldu

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu organizasyonuyla ülkemizin gerçeklerinden olan afetlerin yerel yönetimler tarafından nasıl ele alınması gerektiği Çınarcık Meslek Yüksekokulu’nda ele alındı.

Haber Giriş Tarihi: 01.05.2024 05:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.05.2024 05:45
Kaynak: Serap Polat
Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi Çınarcık’ta konuşuldu

Yalova Üniversitesi Çınarcık Meslek Yüksekokulu organizasyonuyla, Çınarcık Belediyesi ve Çınarcık Kaymakamlığı destekleri, Yönetim ve Organizasyon Bölümü Yerel Yönetimler Programı ile Kent ve Toplum Araştırmaları Kulübü katkıları ile Yerel Yönetimlerde Afet Yönetimi konferansı düzenlendi.

Nurettin Topçu Konferans Salonu’nda gerçekleşen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı konferansa: İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel ve Çınarcık Meslek Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. İzzet İsmail Dur katıldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Afet Yönetimi Enstitüsü Öğretim Üyesi ve Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun davetli konuşmacı olarak yer aldığı konferansta yerel yönetimler tarafından afetlerin nasıl yönetilmesi gerektiği, Türkiye’de herhangi bir afet durumunda yerel yönetimlerin sorumlulukları, afete hazırlık ve kurumlar arası koordinasyon gibi konular ele alındı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.