Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Soyer, “Gençlerimizi Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum”

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 05:20
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 05:20
Kaynak: Serap Polat
Başkan Soyer, “Gençlerimizi Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum”

“Mutlu olmanın en bariz göstergesi sağlıklı olmaktır”

Yeşilay Haftasının, zararlı alışkanlıklardan kurtulmak için bir fırsat olduğunu belirten Başkan Numan Soyer, “Bireylerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin, kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum için en önemli koşuldur.

Çünkü mutlu olmanın en bariz göstergesi, vücut sağlığı ve devamında sağlıklı olmaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, onlara vereceğimiz sağlık bilinciyle mümkün hale gelecektir.

Sigara ve alkollü içecekler dâhil olmak üzere, kişilerde madde bağımlılığına neden olan alışkanlıkların önlenmesi için kurulan Yeşilay’ın, kuruluş tarihini içine alan bu hafta, özellikle gençlerimiz başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanımızın zararlı alışkanlıklarını bırakmaları için bir fırsat teşkil etmektedir.” dedi.

“Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturmak görevimiz”

Tüm bireylerin zararlı maddelere ulaşmasını önlemek için tüm toplumun görevli olduğunu hatırlatan Soyer, “Alkol ve uyuşturucu, insan sağlığının en önemli ve en tehlikeli düşmanıdır. Bu alışkanlıklar, kişilerin kendi sağlığını etkilediği gibi, aile ve sosyal hayatlarında da olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzdaki tüm bireylerin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir.

Bu düşünceler çerçevesinde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza alkol, uyuşturucu ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” şeklinde konuştu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.