Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altınova’da kamu, sanayi üniversite iş birliği

AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit, Tersaneler Bölgesinde gençlerin geleceğini şekillendirecek olan Eğitim Merkezi Projesi’ni hayata geçireceklerini söyledi. Özyiğit, bu proje ile ilçede kamu, sanayi, üniversite iş birliğinin de sağlanmasını hedeflediklerini ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 06:18
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 06:18
Kaynak: Murat Can Aytemur
Altınova’da kamu, sanayi üniversite iş birliği

Altınova için 20 Altın Proje adı altında projelerini tanıtmayı sürdüren AK Parti Altınova Belediye Başkan Adayı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova’da kamu, sanayi üniversite iş birliğini sağlamayı hedefleyen önemli bir projesini daha kamuoyuna açıkladı.

Bu çerçevede nitelikli bireyler yetiştirilerek şehre katkı sunulacağının altını çizen Özyiğit, “Tersaneler Bölgesinde, gençlerimizin geleceğini şekillendirecek bir eğitim merkezi oluşturacağız. Bu eğitim merkezi fakülte, meslek yüksekokulu ve çıraklık bölümlerini bünyesinde barındırarak gençlerimizin alanlarında uzmanlaşmalarını sağlayacak. Kamu, sanayi ve üniversite iş birliği mottosu altında kurulacak olan bu eğitim merkezinde gençlerimize iş garantisi verilecek. Bu, gençlerimizin eğitim aldıkları alanda okurken staj yapması daha sonrasında ise istihdam edilmelerini kolaylaştırarak geleceklerini güvence altına almayı amaçlıyor. Bu projenin asıl amacı, nitelikli bireyler yetiştirerek şehrimize katma değer sağlamak ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu uzmanları yetiştirmektir. Eğitim merkezimiz, gençlerimize sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda pratik beceriler de kazandırarak onları iş dünyasına daha hazır hale getirecek. Altınova'nın geleceği için büyük önem taşıyan bu proje, gençlerimize yol göstererek onların potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlayacak. Gençlerimizin başarısı, şehrimizin başarısı demektir ve bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte geleceğe daha umut dolu bakıyoruz” dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.