09042020-371

 
YALOVA RESMİ İLANLAR
Tüm Resmi İlanlar >> T.C.YALOVA İCRA DAİRESİ - 2018/663 TLMT. (24.10.2019)

T.C.YALOVA İCRA DAİRESİ

2018/663 TLMT. 

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri            : Yalova İli Çınarcık İlçesi Çınarcık Mah.339 Ada    1 Parsel de        Mesken nitelikli E/Blok Zemin kat 5 nolu bağımsız bölüm daire tam hisse oranında borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz mevcut durum itibari ile tamamlanmış olduğu ve halen kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın kapalı olması sebebi ile içerisi gezilememiştir. Ancak mevcut durum itibari ile yapılan incelemeler neticesinde taşınmaz değerlenmiştir. Bağımsız bölüm brüt inşaat alanının yaklaşık olarak 45-50m2 civarında olduğu ve taşınmazın 1 adet salon/1 adet oda/ 1 adet salona açık halde bulunan mutfak/antre/banyo-wc ile balkon bölümlerinden oluştuğu tesbit edilmiştir.Yapı yaklaşık 30 yaşında olup,Marmara depremi yaşamıştır. Taşınmaz Çınarcık İlçe Merkezine yaklaşık 4,5km mesafede olup sosyal ve kültürel faaliyetlerden faydalanmakta Yalova İl merkezine yaklaşık 20km mesafededir.Ulaşım imkanları yeterli seviyede Ulaşım yolları kaliteli ve gelişmiştir.Teşvikiye Plajına ve Marmara denizine yakın mesafededir.Yazlık turizm faaliyetleri bakımından Yalova ilinde tercih edilen bölgede bulunmaktadır. Alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup Çınarcık Belediyesi tarafından hizmet götürülmektedir.

Adresi        : Karpuzdere Mah.Teşvikiye Cad.b No: 60/4 E/Blok D: 5 Çınarcık/YALOVA

İmar Durumu      : 1/1000 Ölçekli imar planı sınırları içerisinde kaldığı ve ayrık yapı nizamlı konut alanlı olarak imar durumunun bulunduğu belirlenmiştir.

Kıymeti              : 75.000,00 TL     KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1.Satış Günü      : 19/12/2019 günü 11:30- 11:35 arası 

2. Satış Günü     : 16/01/2020 günü 11:30- 11:35 arası

Satış Yeri           : UĞUR MUMCU TİYATRO SALONU - RÜSTEMPAŞA MAHALLESİ 

                            HUZUR SOKAK NO : 2 KAT : 1 MERKEZ / YALOVA

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve tebligat yapılamayan ilgililere İİK. 127 uyarınca gazete ilanı tebliğ yerine sayılacaktır.

6- Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı 6352 Sayılı Kanun İle Değiştirilen İcra ve İflâs Kanununun Uygulanması konulu yazısı doğrultusunda, İİK 9. Maddesinin "İcra İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödemenin Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda İcra İflas dairesi adına açılan hesaba yapılır. " amir hükmü gereğince "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflâs dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile ya da anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra ve iflâs dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılması; bu itibarla %20 nakit teminatın TR84 0001 5001 5800 7274 0403 61 IBAN nolu müdürlüğümüzün T.C.Vakıfbank Yalova Şubesi “Emanet Kasa Hesabı”na ihale saatinden önce yatırılması gerekmektedir. "Katılımcıların ihale sırasında, ihaleye girilecek dosya numarası yazılı banka dekontunu ibraz etmeleri zorunlu olup, nakit teminat kabul edilmeyecektir"

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/663 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/10/2019                İcra Müdür Yardımcısı 124592

         

Basın No: 481


 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2020 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.