Muharrem-929-823 

MUHARREM İNCE

CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ

1964 yılında Yalova'nın Merkez Elmalık Köyü'nde doğdu. Sırasıyla Elmalık Köyü İlkokulu, Yalova Ortaokulu, Yalova Endüstri Meslek Lisesi ve son olarak da Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

Çeşitli liselerde fizik öğretmenliği yaptıktan sonra Devlet memuriyetinden istifa etti. Dada sonra dershane kuruculuğu, müdürlüğü ve fizik öğretmenliği görevlerinde bulundu.

1996 yılında Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanlığı yaptı. Bir dönem Yalovaspor Yönetim Kurulunda Basın Sözcusu olarak bulundu. 12 yıldır yerel gazetelerde yüzlerce makale ve şiiri yayınlandı. Ayrıca; Tatanka , Bu Kaçıncı Kirlenişin Beyaz, Bir İleri Beş Geri adlı kitapların yazarıdır.

"Mübadele İnsanları" üzerine araştırma yapmaktadır. Bu amaçla defalarca Yunanistan'a gitti. Türklerle Yunanlılar arasında yaşanmış aşkları içeren bir kitap hazırlığı sürmektedir. CHP'nin tüm birimlerinde görev aldı. İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Eğitim Sekreterliği, İl Başkan yardımcılığı, Kurultay Delegeliği ve 18 Nisan 1999 seçimlerinden önce İl Başkanlığına getirildi. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için görevinden istifa etti. 22. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Yalova Milletvekili olarak seçildi. 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde yeniden seçilen Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili olarak 23. Dönem Parlamentosunda da görev yapmaktadır. Evli ve bir oğlu vardır.

 

 

 
  KÖŞE YAZARLARIMIZ
  ANKET
yok
yok


© Copyright 2004-2018 Yalovahayat.Com
Tüm hakları saklıdır.
Code By Asilweb


Yalova Hayat'ta kullanılan resim ve fotoğraflar hiç bir şekilde, kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Kullananlar hakkında yasal işlem başlatılır.