egitim-585

YALOVA KOLEJİ PISA-2022’DE(24.02.2022)Yalova Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Özel Yalova Anadolu Lisesi’ne Pısa-2022 ziyareti gerçekleştirdi

 

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazandıkları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma olan PISA nihâî uygulamasına Yalova’dan katılacak tek okul olarak Yalova Koleji/Özel Yalova Anadolu Lisesi Yalova’yı temsil edecek.

Konuyla ilgili öğretmenlerin Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlediği PISA-2022 Nihâî Uygulaması konulu bilgilendirme toplantılarına katılmalarının ardından İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol; şube müdürleri Mehmet Kalkan, Ramazan Kayran, ölçme değerlendirme birimi müdürü Ünal Işık, müdür yardımcısı Nurefşan İmamoğlu ile Yalova Koleji Özel Yalova Anadolu Lisesi’ni ziyaret ettiler. PISA 2022 uygulamasına katılacak öğrencilerle sohbet gerçekleştiren ve yapılan çalışmaları yerinde görerek Kurucu Ali Çankaya ve Okul Müdürü Mehmet Şenduran’dan bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, öğrencilere ve öğretmenlere hediyelerini takdim ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bütün dünyada milyonlarca öğrencinin katılımıyla 15 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek PISA-2022 Nihâî Uygulamasında, Yalova’yı ve ülkemizi başarıyla temsil etmek için ara vermeksizin çalışarak hazırlandıklarını söyleyen öğrenciler ve öğretmenleri, ilgi ve desteklerinden dolayı İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve diğer görevlilere teşekkür ederek birlikte hatıra fotoğrafları çektirdiler.