egitim-585

Dijital beceriler bu kursta gelişecek... (14.06.2021)Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılacak olan Dijital Becerilerin Geliştirilmesi ve Kariyer Becerileri Kursuna başvurular başladı. 

 

Çağın vaz geçilmezi olan internetin daha etkin kullanılması ve dijital becerilerin arttırılması amacıyla bir kurs açan Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü başvuruları almaya başladı. Okuryazar olma, 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından gün almamış olma ile programın gerektirdiği işleri ve yeterlikleri yapacak bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olmak şartlarının aranacağı kursa katılmak isteyenler Yalova Halk Eğitim Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler. Kurs ve kursun amacı hakkında bilgi veren Yalova Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan, “Bilişim teknolojileri sektörü sürekli ve dinamik bir gelişim içindedir. Günümüz şartlarında bilişim teknolojilerinden uzak kalmak mümkün değildir. Günlük hayatta ve iş yaşantısında internet ve e-posta çok yoğun olarak kullanılmaktadır. Bütün bu koşullar ve bireyin ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kurs programını hazırladık. İnternetin sağladığı kolaylıklardan dolayı günümüzde tüketiciler, satın almak istedikleri ürün veya hizmetler için internet ortamını tercih etmektedir. Her geçen gün e-ticaret kullanımı daha da artmaktadır. İnternetin sunduğu imkânlar sayesinde tüketiciler daha fazla ürün ve hizmet seçeneğine ulaşmaktadırlar. İnternet ortamında tüketiciler, benzer ürün veya hizmetleri sunan işletmeler arasında fiyat, kalite gibi başlıklar altında karşılaştırma yapabilmektedirler. Sosyal medya aracılığı ile işletmeler ile ilgili yorumlara da ulaşmak oldukça yaygın hale gelmektedir. Bu yorumlar sayesinde tüketiciler hem ürün veya hizmetler hem de firma hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmektedir. Tüketicilerin satın alma tecrübelerinin bu şekilde değiştiği günümüzde bu değişime işletmelerimizin uyum sağlaması ve değer yaratması önemli bir konu haline gelmiştir. İşletmelerin dijital ortamda kimliklerini oluşturmaları, dijital pazarlama tekniklerini kullanıp internet aramalarında ön sıralarda yer alarak daha fazla müşteriye ulaşmalarını sağlamak amacıyla Dijital Becerilerin Geliştirilmesi ve Kariyer Becerileri Kursu hazırlandı” dedi.

Kursun iş hayatında sıklıkla karşılaşılan senaryolara göre geliştirildiğine de dikkat Doğan, gençleri bu kursa katılmaya davet etti.