Hava Durumu
hayat bankası

NERGİSLİ GÜNLER

Yazının Giriş Tarihi: 11.10.2023 14:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.10.2023 14:59

Ben Nergis İbşiroğlu. Yalova'da doğdum. Yaşımı söylemeyeceğim çünkü kimse inanmıyor. Bir kızım ve bir oğlum var. Eğitimciyim. Eğitimci bir aileden geliyorum. Üç kardeşten Yalova'yı terk etmeyip burada yaşayan benim. Erkek kardeşim kimya mühendisi, ablam özel bir üniversitede doçent. Anne ve babamı uzun yıllar önce kaybettim. Tek yaşıyorum. Sayısız harika arkadaşlarım ve çok kıymetli dostlarım var. Şükür dolusu güzel bir hayatım var.

Çok küçük yaşlardan itibaren profesyonel karete hayatım, dansın belki her branşını yıllarca yaptım. Bir sürü de öğrenci yetiştirdim. Bu işin en harika tarafı ise beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak çokça çocuğa zamanında koçluk yapıp, şimdi onları hastanede, bankada, adliyede gördüğümde büyük onur duyuyorum. İşin en güzel tarafıysa hepsi hala spor yapıyor. Okumayı-yazmayı evvel eski severim. Spor benim için bir yaşam biçimi. Mutfağı çok seviyorum. Yemek yapmak benim için iş değil. Hamurla uğraşmayı seviyorum. Ara ara sizlere tarif verebilirim. Film izlemekten, koşuya çıkmaktan, tenis oynamaktan hoşlanıyorum. Her zaman duygusal, pozitif, azimli ve yaratıcı olduğumu söylerler. Ben de kendimi olumlu buluyorum. Daha çok naifim sanki ama yine de çok zor kaçar benim keyfim. 'Sağlık en büyük zenginliktir' diyenlerdenim. Çünkü hala zenginliğin ne olduğunu bilmeyenler var. Sevgi ve aşka inanıyorum. Emek, saygı ve hak dindir benim için. Boş dükkana girerim dolup taşar. Pişirdiklerim tüm mahalleye yetebilir. Mesleğime ilk adımı attığımdan itibaren hangi kuruma girdiysem dolup taşmıştır. Büyük annemler gibi bereketli bir elim ayağım var herhalde...
Babam derdi ki 'kalbini temiz tutan bereketli olur' diye... Küçüklükten itibaren ne kadar tiyatroyu, sporu sevsem de ve bu alanlarda ciddi işler başarmama rağmen, yazmaktan hiç vazgeçmedim. Küçük hikaye ödülleri, öykü denemeleri... Kapıda bir roman ve köşe yazılarıyla devam ediyorum amatörce köşe yazılarıma...
Bundan böyle Yalova Hayat Gazetesi’nde de sizlerle buluşacağım için çok heyecanlıyım.
Hangi konularda ne üzerine yazacağımı tasarlamıyorum. Plan da yapmıyorum. O gün ilham veren ruh, bana ne hissettirirse o çıkar karşımıza ve hep birlikte okuruz.
Hep güzelliklerle dolu bir hayat yaşayacağımız, (İçinizden beni fazla pozitif bulduğunuzun/polyanna dediğinizin farkındayım. Ama çok çok konuşacağız bu konuları, inanırsanız gerçekten çok güzel olur) bizi güzele ulaştıracak, olgunlaştıracak olgu ve olaylarla karşılaşacağınız dileklerimi sunuyorum.

"Nergisli Günler" köşesi hayırlı olsun.
Hey!
Sana söylüyorum...
Korkularınla yüzleş
Ne olur
Nasıl olur deme
Sen neyi çağırırsan
Neyi istersen
Neye inanırsan o olur.
Dene...
İşin içinden çıkamaz da çok zor durumda kalırsan Atatürk gibi düşün!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.