Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yetişkinlere Narkoanne ve Narkorehber Eğitimi

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadelede toplumsal bilinci artırmak için ‘Narkoanne ve Narkorehber Yetişkin Eğitimi’ düzenledi

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 04:44
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 04:44
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yetişkinlere Narkoanne ve Narkorehber Eğitimi

Yalova Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadelede sadece operasyon ya da uygulamalara bağımlı kalmayarak halkın bu konuda bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, ‘Narkoanne ve Narkorehber Yetişkin Eğitimi’ gerçekleştirilldi. Eğitimlere 14 farklı oturumda toplam 585 anne ve anne adayı katıldı. Eğitimlerde uyuşturucu maddelerin zararları, bağımlılığın belirtileri, önleme yöntemleri ve tedavi seçenekleri gibi konularda bilgiler verildi. Uyuşturucu maddelerin türleri ve zararları, bağımlılığın belirtileri ve risk faktörleri, önleme yöntemleri ve ailelerin rolü, tedavi seçenekleri ve destek kaynakları gibi konulara değinilen eğitimlerde Yalova İl Emniyet Müdürü’nün, uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelede kararlı olduğu ve uyuşturucuya hayır diyebilen bir toplum inşa etmeyi amaçladıkları da belirtildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yetkilileri, “Uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin değil, tüm toplumun birlikte hareket etmesi gerekiyor. Ailelerin bu konuda bilinçli olması ve çocuklarını uyuşturucu maddelerinden uzak tutmak için gerekli önlemleri alması büyük önem taşıyor” dediler.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.