Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YAÜ’de Engelli Çalışmaları Paneli düzenlendi

YAÜ Engelli Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 1’ncisi düzenlenen Engelli Çalışmaları Paneli, konusunda uzman eğitimcilerin sunumlarına ev sahipliği yaptı. Panelde engelliliğe dair farkındalığın artırılması ve engelli bireylerin yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunması açısından önemli bilgiler paylaşıldı

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 05:50
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 05:50
Kaynak: Murat Can Aytemur
YAÜ’de Engelli Çalışmaları Paneli düzenlendi

Yalova Üniversitesi Engelli Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından engelli çocuk aileleri ve engelli çocuklarla çalışan eğitimciler için ‘Engellilik Çalışmaları – 1’ paneli düzenlendi. Panelde engelliliğe dair bilgi ve becerilerin geliştirilmesi ve karşılıklı görüş alışverişinin sağlanması amaçlandı.

Yalova Alime Paşa Özel Eğitim ve Uygulama Okulu'nda gerçekleştirilen panel yoğun bir katılıma sahne oldu. Panelde Çınarcık Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Cansev Okutkan, "Çocuk Edebiyatında Farklılıklar (Özel Gereksinimlilik)" konusunu ele aldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya Yıldırım ise "Engellilerin Çalışma Hayatında Karşılaştığı Sorunlar" üzerine sunum yaptı. Termal Meslek Yüksekokulu'nun Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü’nden Öğr. Gör. Fatma Yeşil ise "Özel Gereksinimli Çocuklar ve Hemşirelik Bakımı" konulu sunumuyla panele katkıda bulundu.

Dinleyicilerin de aktif olarak katılımıyla gerçekleşen panelde, engellilik ile ilgili önemli bilgiler paylaşılarak farklı bakış açıları dile getirildi. Panelin ardından Yalova Üniversitesi Engelli Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Fatma Kahraman Güloğlu ve Alime Paşa Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Aile Birliği Başkanı Sevinç Durgun tarafından konuşmacılara teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.