Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova TEMA’dan Doğa Kampı

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Doğa Kampının ikincisi gerçekleştirildi

Haber Giriş Tarihi: 29.08.2023 14:12
Haber Güncellenme Tarihi: 29.08.2023 14:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova TEMA’dan Doğa Kampı

Geçtiğimiz hafta sonunda Soğucak Mevkiindeki Başka Bir Dünya Kamp alanında düzenlenen etkinliğe İl Temsilcisi Arzu Demir, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir ve Süleyman Bey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç ile çok sayıda TEMA gönüllüsü katıldı.

İlginizi Çekebilir... Yalova Altınova’da 30 Ağustos Konseri

Kampın birinci gününde kamp alanına çadırlarını kuran gönüllüler tanışma etkinliğinden sonra hep birlikte orman içinden Kirazlı Köyü’nün sırtlarına kadar doğa yürüyüşü yaptılar. Akşamüzeri ise müzik eşliğinde gönüllerince eğlenen TEMA gönüllüleri iki gün boyunca orman içerisinde harika bir hafta sonu geçirdiler.

TEMA Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir düzenledikleri TEMA Doğa Kampı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gönüllülerimizin doğayla buluşmalarını, doğa ve ekoloji ile ilgili kavramları yaşayarak öğrenmelerini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz TEMA Doğa Kampımızın ikincisini 26-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdik. Kampımızı her yıl gerçekleştirerek gelenekselleştirmek ve tüm gönüllülerimizi doğa ile buluşturmak arzusundayız” dedi.

Ağustos 2023 yılında gerçekleştirdiğimiz TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısında alınan ilke kararlarını gönüllüleri ile paylaşan Demir, “Amacımız gönüllülerimizin ekoloji, çevre okuryazarlığı, biyolojik çeşitlilik ve doğa koruma gibi kavramlar konusunda farkındalığını artırmak; çevre konularında aktif tutum sergilemelerini sağlamaktır. 2024 yılında daha çok sahalarda olacağız” diyerek bu kapsamda TEMA gönüllüleri ile kamp sonunda bir de çevre temizlik etkinliği yaparak kampı sonlandırdılar. Demir, “Katılımcılarımızla ekolojik okuryazarlık, orman ekosistemi, biyolojik çeşitlilik, doğal denge, çevre kirliliği, savunuculuk çalışmaları gibi konularda karşılıklı sohbetler gerçekleştirdik. İklim değişikliğinin sonucu olarak akarsularımızdaki su seviyesinin azalmasının ektilerini gözlemleme fırsatı bulduk. Tüm vatandaşlarımızı doğayla barışık bir yaşam sürmeye davet ediyoruz. Kampımıza katılan gönüllülerimize ve kendisi de aktif bir gönüllümüz olan Başka Bir Dünya Kamp alanımızın işletmecisi Coşkun İdiz’e de bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Birlikte umut y

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.