Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova SGK’da ‘Emekli Masası’ kuruldu

Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 2024 Emekliler Yılı kapsamında emeklilere daha etkili ve hızlı hizmet verebilmek adına ‘Emekli Masası’ kurdu.

Haber Giriş Tarihi: 27.06.2024 04:51
Haber Güncellenme Tarihi: 27.06.2024 04:51
Kaynak: Serap Polat
https://www.yalovahayat.com/
Yalova SGK’da ‘Emekli Masası’ kuruldu

2011 yılında SGK Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü yeniden yapılandırılarak, emeklilik hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülebilmesi amacıyla Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü kuruldu. 2024 yılında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024 yılı “Emekliler Yılı” olarak ilan edildi.

Kurumun girişinde Emekli Masası hazırlandı

Sene başında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen faaliyetlerde kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler ve diğer tüm sosyal taraflar paydaş olarak yer almaya başladı. Yalova’da emekli vatandaşlara daha etkili ve hızlı hizmet verebilmek adına harekete geçen Yalova Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, 2024 Emekliler Yılı kapsamında Emekli Masası kurduklarını duyurdu.

Emeklilerin servislerde sıra beklememesi için kurumun girişinde Emekli Masası hazırlandı. Masada sadece emekli vatandaşlara hizmet veren personeller, emeklilerin tescil, hizmet ve borçlanma işlemlerini, emeklilik işlemlerini, aylık bağlama ve ödeme işlemlerini, kısa vadeli sigorta kollarından sağlanan yardımlarla ilgili işlemlerini, sigortalı ve hak sahiplerini sosyal güvenlik mevzuatından doğan hakları ve ödevleri konusunda bilgilendirme ve daha birçok işlemi gerçekleştirmeye başladı.

Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.