Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri çocuklara doğada yaşam eğitimi verdi

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, Safalı Yılmaz Tüzünataç Çocuk Kütüphanesinde öğrencilere doğada yaşam konulu uygulamalı eğitim verdi.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2024 04:14
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 04:14
Kaynak: Serap Polat
Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri çocuklara doğada yaşam eğitimi verdi

Yalova MAG-DER, gönüllü olarak olası doğal afetlere karşı ilk yardım ve afet bilinçlendirme eğitimleri vermeye devam ediyor. Vatandaşlara okullarda, dernek binasında, kurumlarda ve AFAD tatbikat alanında Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Başkanı Sabri Karaçam, dernek üyeleri: Bülent Gemalmaz ve Hakim Menteş tarafından teorik bilgiler ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Yalova MAG-DER son olarak Safalı Yılmaz Tüzünataç Çocuk Kütüphanesinde öğrencilere uygulamalı eğitim verdi. Doğada yaşam konusunda teorik bilgiler kütüphane salonunda verilirken, uygulamalar bahçede yapıldı.

Öğrencilere doğada hayatta kalma, doğada arama kurtarma ve yaralı tahliyesi, ip bağlama, kamp çadırı kurma ve ilk yardım eğitimleri uygulamalı olarak öğretildi. Eğitimlerin ardından Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Başkanı Sabri Karaçam, çocuklara yönelik eğitimlerin aynı gönüllülük esasıyla devam edeceğini belirtti.
Serap Polat 
 

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.