Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Kent Ormanında çevre temizliği yapıldı

Çınarcık’a bağlı Teşvikiye Beldesinde ilçe ve belde protokolünün katılıyla “Orman Benim” kampanyası kapsamında çevre temizliği etkinliği yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 15:53
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Kent Ormanında çevre temizliği yapıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilde uygulanan “Orman Benim” kampanyası etkinlikleri Yalova’da da uygulanmaya başladı.

Vatandaşlara da görev düşüyor

Orman Genel Müdürlüğü, orman yangınlarını önlemek için orman yolları, yangın önleme şeritleri, orman bakımı, enerji nakil hattı altları yakınında yanıcı etmenlerin temizliği gibi birçok çalışmayı gerçekleştiriyor. Ancak orman alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda bu alanı çöp ve atıklardan arınmış hale getirmek, temiz tutmak, korumak noktasında vatandaşlara da görev düşüyor. Çevre temizliği ve orman yangınlarını önleme noktasında vatandaşlara düşen görevin anlatıldığı kampanya çerçevesinde 81 ilde orman temizliği yapılıyor. Yalova’da Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesinde uygulanan kampanya kapsamında bugün çevre temizliği yapıldı.

Toplanan çöpler onlarca poşeti doldurdu

Etkinliğe: Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Çınarcık İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Koçak, Çınarcık Orman İşletme Şefi Erdinç Altun, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Teşvikiye Cumhuriyet İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Çınarcık Orman İşletme Şefliği sınırlarında yer alan Teşvikiye Beldesi Erikli Yaylası'nda yer alan Yalova Kent Ormanında uygulanan “Orman Benim” etkinliği çerçevesinde ilçe ve belde protokolü ile öğrenciler ormanı karış karış gezerek çöp topladı. Toplanan çöpler onlarca poşeti doldurdu. Ayrıca etkinlik boyunca Çınarcık Orman İşletme Şefi Erdinç Altun, katılımcılara ormanda yer alan tarihi ağaçları tanıttı. Öğrencilere doğayı korumak ve orman yangınlarını önlemek adına yapılması gereken davranışları anlatan Erdinç Altun, Çınarcık Orman İşletme Şefliğinin çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Serap Polat

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.