Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir “Gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakma hedefindeyiz”

Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Kandemir, “Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir” dedi

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 02:48
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 02:48
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir “Gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakma hedefindeyiz”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Atatürk’ün geleceğin teminatı ve bugünün ortağı çocuklara verdiği önemin, inancın ve güvenin göstergesi olduğunu dile getirdi. Kandemir mesajında şu sözlere yer verdi; “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan 1920'de milletimizin önünde yepyeni bir ufuk açılmış, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesine dayalı Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır. 23 Nisan gününün çocuklara armağan edilmesi, TBMM'nin ilk başkanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin teminatı ve bugünün ortağı çocuklarımıza verdiği önemin, inancın ve güvenin göstergesidir. TBMM’nin açılışıyla bütün fertlerin düşünce ve duygularını yansıtan halk egemenliğine dayalı, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik meşruiyet temelinde kurulduğu en açık şekilde ifade edilmiş, ayrıca milletimiz, siyasi rejimin aslî ve tayin edici aktörü haline gelmiştir.

Bizler de bugün, üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız ülkemizde, çağdaş medeniyet seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında yer almak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne sahip olmak zorundayız. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan güç, yetişmiş insan gücüdür. Bunun için de, çağın bilim ve teknolojisinin temeli olan eğitim kurumlarımızın sayısını arttırmak, çağın bilim ve teknolojisiyle donatmak, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, çocuklarımızı çok iyi şekilde geleceğe hazırlamak zorundayız. Ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanı, milletimizin geçmişten gelen birikimi ve birlik-beraberlik içinde çok çalışarak daha mamur hale getirmek, gelecek nesillere daha güçlü bir Türkiye bırakmak, hepimizin en büyük hedefidir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıl dönümünü coşku ile kutlarken, cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum.”

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.