Hava Durumu
hayat bankası

Yalova kapalı oto pazarında güncel durum

Yalova’da tek olan açık oto pazarı, yaklaşık 2 seneye yakındır halka hizmet vermeye devam ediyor. Merkez’de bulunması sebebiyle ulaşım açısından kolaylıkla bulunmaktadır. Çevre illeri açısından da konum ve fiziki şartların oldukça imkana sahip olduğu oto pazarı içerisinde, kafeterya, büfe, mescit ve tuvalet gibi vatandaşın canının sıkılmadan, gezip vakit geçirebileceği bir tesis olarak kurulmuştur. Pazardaki güncel durumu Pazar esnafına sorduk..

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2023 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2023 09:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova kapalı oto pazarında güncel durum

Son dönemlerde oto piyasasının durgunlaşma nedenini Oto Pazarı yetkilileri; Gökhan Uzundemir ve Bora Tanaçan, otomobillerin yatırım aracı olarak kullanıldığını, bu yüzden taşıt fiyatlarının yüksek olup, bayilerde sıfır araç bulunmamasına, kredi ve faiz oranlarının yükselip, taşıt piyasasının yavaşlamasına sebebiyet gösteren etkenler olduğunu belirtmektedir.

Oto Pazarının halkın gözünde önemi ve güvenilirliği değerlendirildiğinde, alıcı ve satıcı arasında daha iyi bir güven bağının oluşturulduğu, internet satıcılarının yanı sıra daha az problemle karşılaşılması, satış açısından sorun çıkma olasılığının düşük seviyede olması, gözle görülüp incelenen aracın hemen satış işlemlerinin yapılması yönünde de imkanlara sahip olması oto pazarlarının avantajlarını ve güvenilirliğini de kanıtlamaktadır.

Yalova Kapalı Oto Pazarında son zamanlarda daha az araba görülmesi ve talebin azalması Pazar sakinleri tarafından, artan araba fiyatları ve piyasanın durgunlaşmasından kaynaklı olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda mevsimsel olarak yoğunluk sebebinin yaz sıcakları olduğu da düşünülmekte. Pazarın kışın daha çok rağbet gördüğü görülüyor.

İkinci el araba piyasası için önemli bir yer olan bu tesis için kişi başında giriş ücreti 50 TL olarak belirlenmiştir. Halk burada hem güvenilir bir şekilde hem de kolaylıkla araç alışverişini yapabiliyorken, aynı zamanda gezip vakitte geçirebiliyor.

Yalova Kapalı Oto Pazarı

Nedret Ayaz Kapalı Pazar Yeri, Şht.Yaşar Kuş Cd. No:42/1

Haber/Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.