Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, ‘Çevre Beratı’ aldı

Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, sıfır atık yönetimi ile ilgili yaptığı örnek çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığınca verilen Çevre Beratı’nı almaya hak kazandı.

Haber Giriş Tarihi: 26.05.2024 07:19
Haber Güncellenme Tarihi: 26.05.2024 07:19
Kaynak: Serap Polat
Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, ‘Çevre Beratı’ aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında, 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde farkındalık oluşturma, çevre sorunlarına dikkat çekme ve çevre bilincini geliştirme seferberliği başlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün bünyesinde faaliyet gösteren İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığınca yürütülen bu çalışmalarda Sıfır Atık Projesindeki başarısıyla öne çıkan okullar “Çevre Beratı” ödülüne layık görülüyor. Yalova’da çevrenin korunması, çevre temizliği bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konularında büyük gayret gösteren Yalova Güzel Sanatlar Lisesi, sıfır atık yönetimi ile ilgili yaptığı örnek çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığınca verilen Çevre Beratı’nı almaya hak kazandı. Öğretmenleri, öğrencileri ve velileri, gösterdikleri örnek davranışlardan dolayı tebrik eden Okul Müdürü Haydar Kılıç,  Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e ve İl Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe’ye de teşekkür etti.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.