Hava Durumu

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi kanser hastaları için özel bir birim açtı

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kanser tanısı alan ve düzenli takip gerektiren hastalar için Kanser Tarama İletişim ve Danışma Birimi'ni hizmete sundu.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2023 14:40
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2023 14:40
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi kanser hastaları için özel bir birim açtı

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kanser hastalarına daha özel ve etkin bir hizmet sunabilmek amacıyla Kanser Tarama İletişim ve Danışma Birimi'ni faaliyete geçirdi. Bu yeni birim, kanser tanısı alan ve düzenli takip gerektiren tüm hastalara kapılarını açacak ve onlara destek olacak.

Kanser hastaları bu birime başvurarak kayıt oluşturabilecekler ve iletişim bilgileri alınacak. Hastalık süresince ihtiyaç duyulan tüm kan tahlilleri ve görüntüleme tetkikleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek ve sonuçlar hastaların eline verilecek. Bunun yanı sıra, birim çalışanları hastalarla yakından ilgilenecek ve süreç boyunca onlara destek sağlayacaklar.

Ayrıca, kanser hastalarıyla ilgilenen ve hastaları takip eden sağlık çalışanları, belli aralıklarla hastane konferans salonunda bir araya gelecekler. Bu toplantılarda, hastalık sürecinde yapılması gerekenler ve hastaların ihtiyaçları konuşulacak, hasta yakınlarıyla birlikte planlamalar yapılacak ve maddi manevi destek sağlanacak.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kanser hastalarının tedavi süreçlerini hızlandırmak ve daha konforlu bir deneyim sunmak için bu özel birimi faaliyete geçirdi. Hastaların ve yakınlarının mutluluğunu ve desteklenmelerini ön planda tutan bu birim, kanserle mücadele eden hastalara umut olmayı hedefliyor.

HABER/Furkan Karahasan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.