Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitiminin Tamamlandı

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitiminin 28-30 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilerek tamamlandığı bildirildi. Tamamlanan eğitimler sonrasında, eğitimlere katılım sağlayan 46 katılımcıya sertifikaları verildi.

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2023 01:09
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2023 01:09
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitiminin Tamamlandı

1998 yılından günümüze kadar olan süreçte ülke genelinde doğumlarda bebeğe eli değen tüm sağlık çalışanlarını kapsayan ve başarıyla yürütülen bir hizmet içi eğitim programıdır. Temel resusitasyon uygulamalarının yerleştirilmesi için bu konuda standart uygulama yapacak, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedeflenmektedir.
(BİLGİ KAYNAK-T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI)

46 katılımcıya sertifikaları verildi
Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitiminin 28-30 Kasım 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilerek tamamlandığı bildirildi. Tamamlanan eğitimler sonrasında, eğitimlere katılım sağlayan 46 katılımcıya sertifikaları verildi. Yalova İl Sağlık Müdürlüğü eğitim ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, ‘’ Bakanlığımızca 1998 yılından bu yana Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) yürütülmektedir. Program kapsamında yurt çapında doğum salonunda çalışan ve yenidoğana yönelik girişimde bulunan tüm sağlık çalışanlarının standart bir canlandırma uygulayabilmesi için gerekli bilgi ve becerilerle donatılması hedeflenmektedir.’’ Diye belirtti.

Murat Can Aytemur
 

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.