Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da öğrencilere trafik eğitimi

Yalova Emniyet Müdürlüğü, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte sürdürdüğü trafik eğitimleri kapsamında, öğrencilere trafik güvenliği ve bilinci konusunda uygulamalı ve teorik eğitimler veriyor. Bu çerçevede, 6 Şubat 2024 tarihinde Yalova Belediyesi Volkan Taşgın Trafik Eğitim Parkı’nda, 19 Temmuz İlkokulu’nda eğitim gören 67 öğrenciye trafik eğitimi verildi

Haber Giriş Tarihi: 11.02.2024 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 11.02.2024 12:02
Kaynak: Hilal Baldemir
Yalova’da öğrencilere trafik eğitimi

Yalova Emniyet Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik trafik eğitimleri hız kesmiyor. Öğretmenleri eşliğinde Volkan Taşgın Trafik Eğitim Parkı’na gelen öğrenciler burada trafik kurallarını öğreniyorlar. Son olarak 19 Temmuz İlkokulu öğrencilerini konuk eden parktaki eğitimle ilgili olarak Yalova Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Çocuklar İçin Trafik Eğitimi Projesi ile öğrencilere trafik kuralları, trafik işaretleri, yaya ve yolcu güvenliği, bisiklet kullanımı, trafikte saygı ve sorumluluk gibi konularda bilgiler aktarıldığı belirtildi. Açıklamada, “Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzde görev yapmakta olan trafik eğitimcilerimiz tarafından verilen eğitimlerde, öğrencilerimize hem sınıf ortamında hem de trafik eğitim parkında uygulamalı olarak trafik eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz, trafik eğitim parkında bulunan araçlarla trafikte nasıl hareket etmeleri gerektiğini bizzat deneyimlemektedir. Eğitimler sonunda, öğrencilerimize trafik eğitimi sertifikası verilmektedir” denildi.

Trafik eğitimlerinin 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca aralıksız olarak devam edeceğini, öğrencilerin trafik güvenliği ve bilinci konusunda bilinçlendirilmesinin önemine dikkat çeken Yalova Emniyet Müdürlüğü, trafik eğitimlerine destek veren Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yalova Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.