Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da “Mum Dibini Işıtır” projesiyle hayır işlerine katılım artacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan, hayır hizmetlerinde personel eşlerinin katılımını arttırmak amacıyla uygulanan “Mum Dibini Işıtır" projesi Yalova’da uygulanmaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2024 07:19
Haber Güncellenme Tarihi: 05.05.2024 07:19
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da “Mum Dibini Işıtır” projesiyle hayır işlerine katılım artacak

Din görevlisi eşlerini destekleyerek onlara büyük bir ailenin mensubu olduklarını hatırlatmak, gönüllüler ordusunun birer ferdi olma şuuru kazandırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan “Mum Dibini Işıtır" projesi 2022 yılında pilot olarak seçilen 20 ilde uygulandı. Din görevlisi eşlerini din hizmeti noktasında desteklemek, Diyanet İşleri Başkanlığının çalışma alanları hakkında bilgilendirmek, Aile ve Dini Rehberlik Bürosu vasıtasıyla daha çok din görevlisinin ailesine ulaşmak ve hayır hizmetlerinde personel eşlerinin katılımını arttırmak amacıyla uygulanan proje 2024 yılı itibarıyla Yalova’da uygulanmaya başladı.

Yalova İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Yalova Şubesi tarafından uygulanan proje kapsamında Yalova İl Müftü Yardımcısı Ayşe Betül Balıkçı, Türk Diyanet Vakfı Kadın Kolları Başkanı İstek Bayık ve müftülük personelinin eşleri ile bir araya geldi.  Programda birlikte yapılacak faaliyetleri ve eğitimleri Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Zübeyde Kalyoncu aktardı. Her ay yapılması planlanan toplantıların, yeni gündem ve konularla devam edeceği aktarıldı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.