Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Kadına Şiddetle Mücadele Teknik Kurul Toplantısı yapıldı

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Teknik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda ilde kadına şiddetin önlenmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu

Haber Giriş Tarihi: 11.10.2023 01:18
Haber Güncellenme Tarihi: 11.10.2023 01:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da Kadına Şiddetle Mücadele Teknik Kurul Toplantısı yapıldı

Kadına Şiddetle Mücadele Teknik Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Yalova İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezinden Sosyolog Cennet Ertürk, kadına yönelik şiddetle mücadelede iş birliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaptı. Ertürk, “Kadına yönelik şiddet, sadece kadınların değil, tüm toplumun sorunudur. Bu sorunu çözmek için tüm paydaşlarla birlikte çalışmaya devam ediyoruz. İlimizde kadına şiddetin önlenmesine yönelik yaptığımız çalışmaları sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi.


Ertürk, 2023 yılında ilde kadına yönelik şiddetle ilgili olarak kadınlara psikolojik, sosyal ve hukuki destekler verdiklerini belirtti. Ertürk ayrıca kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını artırmak için meslek edindirme kursları, girişimcilik eğitimleri ve istihdam danışmanlığı hizmetleri verdiklerini de sözlerine ekledi.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.