Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Engellilerin sorunları tartışıldı

Spastik Engelliler Federasyonu genel toplantısı birçok ilden gelen üye derneklerin başkan ve yöneticilerinin katılımı ile Yalova’da yapıldı. Burada konuşan Federasyon Başkanı Murat Arslanhan, toplantıdan çıkacak sonucun bir dosya halinde bakanlıklara iletileceğini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2023 03:12
Haber Güncellenme Tarihi: 26.10.2023 03:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da Engellilerin sorunları tartışıldı

Yalova Spastik Engelliler Federasyonu genel toplantısına ev sahipliği yaptı. Bu çerçevede Uygulama Oteli’nde bir araya gelen değişik illerdeki federasyon üyesi derneklerin başkanlarını Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan ve Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı karşıladı.

Toplantının açılışında konuşan Arslanhan, toplantıda alınacak olan kararların engellilerin taleplerinin karşılanması, sorunlarının ortadan kaldırılması anlamında büyük bir önem taşıdığını ifade etti. Alınan kararların bir rapor halinde bakanlıklara iletileceğini de ifade eden Arslanhan, “Mevzuat ve haklar konusunda hızlı değişiklikler oluyor. Kiminde kayıp, kiminde kazanım ama genel itibarı ile durağan bir süreç içerisindeyiz. Ekonominin de buna etkisi oluyor. Bu anlamda da federasyona bağlı derneklerle Yalova’da bir araya gelerek katkılarını, çözüm önerilerini ve neler söyleyeceklerini öğrenelim dedik. Biz Türkiye Sakatlar Federasyonu ve Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu olarak bakanlıklarla da sürekli olarak içli, dışlıyız. Son olarak bakanlıkta yaptığımız görüşmede bizden hızlı bir şekilde sahada beklediğiniz çözüm önerilerini iletmemizi istediler. Biz de bilgi ve birikimlerimizi masaya yatırmaya başladık. Daha önceden de bakanlığa sunduğumuz dosyalar var. İstedik ki bu anlamda federasyona bağlı derneklerle de bir araya gelelim ve istişarede bulunalım dedik. Bakanlıklardan beklentilerimiz var. Bu beklentiler de toplantımızda konumuz olacak. Buradan çıkacak sonuçları bakanlıklarla da görüşerek ileteceğiz” dedi.


Toplantıda Yalova İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin ile Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Muharrem Çobankent ile Selahattin Aras da hazır bulundu. Federasyon başkanı derneklerin başkan ve yöneticileri toplantıda tek tek söz alarak taleplerini ve önerilerini dile getirdiler.

Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.