Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da el hijyenine dikkat çekildi

‘5 Mayıs El Hijyen Günü’ kapsamında, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde stant kuruldu.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 06:30
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 06:30
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova'da el hijyenine dikkat çekildi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü olarak belirlenmiştir. Enfeksiyon hastalıklarının önlenmesinde, hastalıklardan korunmada ve antibiyotiklere direnç gelişmesinin önlenmesinde en etkili yöntem el yıkamadır. Bu kapsamda her sene farklı yerlerde etkinlikler düzenlenerek, bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.

Ana sloganı “Yaşam Kurtarın; Elinizi Temizleyin” olan 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’nde kapsamında Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de stant kuruldu. Kurulan standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi ve el hijyeninin neden bu kadar önemli olduğu konusunda bilgiler alarak, aynı zamanda da merak ettikleri sorulara yetkililerden cevap bulma şansı yakaladılar.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdaresi ve Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte, sağlık çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına konu ile alakalı olan, üzerinde el hijyeni hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıldı. Devamında ise Hastane Kreşi ziyaret edilerek, miniklere sağlıkları açısından büyük önem taşıyan el hijyeni konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı, el yıkamanın öneminden bahsedildi. Çalışmalar esnasında kreşte yer alan minikler hem eğlendi hem de öğrendi.

“YAŞAM KURTARIN; ELİNİZİ TEMİZLEYİN”

Hastane bünyesinde yapılan bilgilendirme çalışmaları sonrasında bir paylaşımda bulunan Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yetkilileri, yapmış olduğu açıklamada, ‘’Ana sloganı ‘Yaşam Kurtarın; Elinizi Temizleyin’ olan 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü’nde bu yıl “El hijyeni hakkındaki bilgilerin paylaşılması neden hala bu kadar önemli?” sorusu yanıtlanıyor. Hastane İdaremizin ve Enfeksiyon Kontrol Hemşirelerinin öncülüğünde “5 Mayıs El Hijyen Günü” farkındalığını arttırmak için Hastanemizde stant açılmış olup, sağlık çalışanlarına, hasta ve hasta yakınlarına el hijyenin önemi ilgili bilgi verilmiş, broşürler dağıtılmıştır. Ayrıca hastane kreşi de ziyaret edilerek çocuklara el yıkamanın öneminden bahsedilmiştir’’ ifadelerine yer verildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.