Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Değerlendirildi

Sağlık Bakanlığı ulusal değerlendirme ekibi tarafından Yalova’da, Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında, Bebek Dostu olarak faaliyetlerini sürdüren hastanelerin, aile hekimliklerinin ve Göçmen Sağlığı Merkezi'nin değerlendirmesi yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 03:44
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 03:44
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova'da Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Değerlendirildi

Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında gerçekleştirilen değerlendirme çalışmalarıyla sağlık hizmetlerindeki kalite ve anne-bebek sağlığına verilen önem bir kez daha vurgulandı. Yalova’da Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında, Bebek Dostu olarak faaliyetlerini sürdüren sağlık kuruluşlarının değerlendirmeleri yapıldı. Gerçekleştirilen denetimler sonrasında, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş'un da katılımıyla yapılan toplantıda değerlendirme raporu, Yalova İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yöneticilerine sunulmuştur.

Yalova İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Eyyüp Altınkıran gerçekleştirilen toplantıda denetim ekibi ve Yalova’da bu çalışmalarda emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini ileterek, ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular. Yapılan değerlendirme, ilin sağlık kuruluşlarının anne ve bebek dostu hizmetlerini belirlemeyi ve iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu önemli adım, Yalova'da sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak ve anne-bebek sağlığını desteklemek adına atılan etkili bir adım olarak nitelendiriliyor.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.