Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da ambulans personellerine eğitim verildi

Nisan ayı içerisinde, İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından Acil Yardım Ambulanslarında çalışan sağlık personellerine yönelik önemli eğitimler düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 05.05.2024 07:48
Haber Güncellenme Tarihi: 05.05.2024 07:48
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova'da ambulans personellerine eğitim verildi

Yalova’da, İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından Acil Yardım Ambulanslarında çalışan sağlık personellerine, Nisan ayı içerisinde eğitimler düzenlendi. Bu kapsamda, 2 TİLYAD (Travmalarda İleri Yaşam Desteği) ve 1 İLYAD (Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği) Güncelleme Eğitimleri gerçekleştirildi. Eğitimlerde, acil durumlarda travmalı hastalara ve erişkinlere yönelik yaşamsal destek ve müdahale tekniklerinin güncellenmesi ve pekiştirilmesi amaçlandı.

Sağlık personelleri, bu eğitimler sayesinde acil yardım ambulanslarında daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale edebilmek için gerekli bilgi ve becerileri güncelleme şansı yakaladı. İl Ambulans Servisi Başhekimliği, sağlık personelinin sürekli eğitim ve güncelleme ihtiyacını göz önünde bulundurarak, bu tür eğitimleri düzenli aralıklarla gerçekleştirmeye devam ediyor. Yapılan bu tarz eğitimler aynı zamanda da Yalova’da acil sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak adına önemli bir rol oynuyor.

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilgili konu ile alakalı olarak yapılan açıklamada, ‘’ İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Birimi tarafından Nisan ayı içerisinde Acil Yardım Ambulanslarında çalışan sağlık personellerine yönelik 2 TİLYAD (Travmalarda İleri Yaşam Desteği) ve 1 İLYAD (Erişkinlerde İleri Yaşam Desteği) Güncelleme Eğitimleri gerçekleştirilmiştir’’ ifadelerine yer verildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.