Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da 41 köyde gezici sağlık hizmeti devam ediyor

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü, ildeki 41 köy ve 1 beldede gezici sağlık hizmeti verdiğini duyurdu. Birinci basamak sağlık hizmetleri kapsamında yürütülen uygulama ile sağlık hizmetine ulaşımın zor olduğu yerleşim yerlerine koruyucu sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliği, sürdürülebilirliği ve etkinliği sağlanıyor

Haber Giriş Tarihi: 15.10.2023 00:09
Haber Güncellenme Tarihi: 15.10.2023 00:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da 41 köyde gezici sağlık hizmeti devam ediyor

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, aile hekimlerinin kendi bölgelerine bağlı köy ve beldelerde gezici sağlık hizmeti verdiği, sağlık evi bulunan köylerde sağlık evlerinde, diğer yerleşim yerlerinde ise köy hizmet binası içerisinde kendilerine ayrılmış poliklinik odalarında hastalara sağlık hizmeti sunduğu bildirildi.
Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından 41 köyde mobil sağlık hizmeti verildiği, ziyaretlerde sağlık çalışanlarının bebek, lohusa, çocuk, gebe izlemleri, kanser taramaları için yönlendirme ve eğitimleri, sağlık eğitimleri, kronik hastalıkların genel takibi, aşılama hizmetleri, çevre sağlığı hizmetleri gibi hizmetler verdiği kaydedildi. Açıklamada ceza tutukevinde aile hekiminin yerinde sağlık hizmeti verdiği de ifade edildi.
İl Sağlık Müdürlüğü, “Sağlık hizmet sunumunda vatandaşlarımızın aile hekimlerine ve genel koruyucu sağlık hizmetine ulaşımında kolaylık ve hizmette sürdürülebilirlik sağlanması amacıyla, ekiplerimiz planlanan çalışma programlarını aksatmadan Yalova’nın her bölgesine ulaşmakta ve çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştirmektedir” dedi.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.