Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Günü etkinliği

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, çevre ve geri dönüşüm konusundaki farkındalığı artırmak ve çocuklara çevreci yaşam tarzını teşvik etmek için 17 Mayıs Dünya Geri Dönüşüm Günü’nde bir dizi etkinlikler düzenledi

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 15:54
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 15:54
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Günü etkinliği

Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, 17 Mayıs Dünya Geri Dönüşüm Günü'nü kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenledi. Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu 2-A sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Gökçe Sevik Kutrup eşliğinde, atık malzemelerden yaptıkları şapkalar ve başkana hediye etmek için hazırladıkları geri dönüşüm çiçekleri ile Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’i ziyaret etti. Başkan Gürel, öğrencilerin yaratıcılığını takdirle karşılayarak, “Geri dönüşüm, çevremiz için büyük önem taşıyor ve sizin bu hediyeleriniz, geri dönüşümün ne kadar yaratıcı ve eğlenceli olabileceğini gösteriyor. Bu güzel armağanınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Ziyaret sonrasında Başkan Gürel, çocuklara çeşitli hediyeler takdim edip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğrencilerin ziyareti ve Başkan Gürel'in teşekkürleriyle başlayan program, daha sonra etkinlik alanına geçişle devam etti. Katılımcılar, geri dönüşümün önemi hakkında bilgilendirici atölye çalışmalarına katıldılar ve çeşitli etkinliklerle çevreci yaşam tarzını benimseme fırsatı buldular.

Bu etkinlikle, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, çevre ve geri dönüşüm konusundaki farkındalığı artırmayı ve çocuklar başta olmak üzere tüm katılımcıları çevreci yaşam tarzını benimsemeye teşvik etmeyi amaçladı.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.