Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Kaya, TEMA’yı ziyaret etti

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Dünya Orman Haftası dolayısıyla TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliğini ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2024 01:17
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 01:17
Kaynak: Murat Can Aytemur
Vali Kaya, TEMA’yı ziyaret etti

Ziyarete İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alaçatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Tapu Müdürü Mustafa Koç, Kadastro Müdürü Şinasi Abanoz ve Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk da katıldı.

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya TEMA Vakfı Yalova Temsilciliğini ziyaret etti. Vali Kaya ve beraberindekileri TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir ve Süleymanbey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç karşıladı. Demir, Vali Kaya'ya TEMA Vakfı'nın Yalova'daki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vakfın kurucuları Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit'in mirasını yaşatmaya çalıştıklarını belirten Demir, Türkiye genelinde 1 milyondan fazla, Yalova'da ise 11 bin 500 gönüllüleri olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında okullarda öğrencilere doğa eğitimleri verdiklerini de anlatan Demir, 2024 Ekosiyaset Belgesi'ni de Vali Kaya'ya sundu.

Belgede, Türkiye'nin canlı ve cansız doğal varlıklarının ve onların oluşturduğu ekosistemlerin korunması ve yönetimine yönelik TEMA Vakfı'nın duruşu ve tavsiyeleri yer alıyor.

Vali Kaya, TEMA Vakfı'nın çalışmalarını takdir ettiğini ve doğal varlıkların korunması için hep birlikte hareket etmenin önemini vurguladı.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.