Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

UMKE’den hastane personeline Afet Triyajı ve KBRN Eğitimi

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi tarafından, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Biriminde görev yapan sağlık personelleri ve güvenlik görevlilerine Afet Triyajı ve KBRN Eğitimleri verildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 05:19
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 05:19
Kaynak: Serap Polat
UMKE’den hastane personeline Afet Triyajı ve KBRN Eğitimi

Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Birimi tarafından, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Biriminde görev yapan sağlık personelleri ve güvenlik görevlilerine Afet Triyajı ve KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer Tehditler) Eğitimleri verildi. Durumu en acil olup müdahaleden en fazla yarar görebilecek olanlara öncelikli olarak bakım verilmesi, en fazla sayıda yaralının hayatta kalmasını sağlamak ve kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer tehlikeli maddelerden kaynaklanan zararlı ve tehlikeli durumların önüne geçilmesinin sağlanması amacıyla verilen eğitime çok sayıda sağlık çalışanı ve güvenlik görevlisi katıldı.

Eğitimde katılımcılara kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer tehlikelerde kendilerini koruma yolları ve uygulayacakları acil yardım yöntemleri anlatıldı. Ayrıca olası afet durumunda en hızlı ve etkili ilk müdahaleyi yapabilmeleri için afet triyajı eğitimi verildi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.