Hava Durumu

Ülkü Ocakları’ndan Gençlere Yaz Gelişim Programı

Ülkü Ocakları Yalova İl Başkanlığı, "Şehit Ruhi Kılıçkıran Yaz Gelişim Programı"nı başlatıyor. Programda hızlı okuma, Türk tarihi, analitik düşünme ve spor etkinlikleri yer alacak.

Haber Giriş Tarihi: 20.07.2023 13:30
Haber Güncellenme Tarihi: 20.07.2023 13:30
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Ülkü Ocakları’ndan Gençlere Yaz Gelişim Programı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin talimatı ile birlikte 81 ille aynı anda Yalova’da da "Şehit Ruhi Kılıçkıran Yaz Gelişim Programı"nın startı verildi. Programın adını, ülkücü şehitlerden Şehit Ruhi Kılıçkıran’a ithafen verdiklerini ifade eden Ocak İl Başkanı Mahmut Nedim Suiçmez, katılımcılara faydalı bilgiler sunmayı ve gençlerin potansiyelini daha da geliştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Şehit Ruhi Kılıçkıran Yaz Gelişim Programı, farklı alanlardaki etkinlikleri içerisinde barındırarak katılımcılara geniş bir yelpazede deneyim kazandırmayı amaçlıyor. Program kapsamında hızlı okuma kursları, Türk tarihi eğitim faaliyetleri, analitik düşünme becerilerini geliştirecek çalışmalar ve spor etkinlikleri yer alacak. Böylece gençler hem bilgi birikimlerini artırma hem de sosyal etkileşimleri güçlendirme fırsatı bulacaklar.

Başkan Suiçmez, programla ilgili yaptığı açıklamada, “Okumayı, araştırmayı, analitik düşünmeyi ve sporu seven tüm gençleri 'Şehit Ruhi Kılıçkıran Yaz Gelişim Programı’na katılmaya davet ediyoruz. Bu yaz, kendilerini geliştirecekleri, yeni bilgiler öğrenecekleri, spor ve eğlence dolu bir program hazırladık. Ülkü Ocakları olarak gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz ve onları ülkemizin aydınlık geleceğine hazırlamak için çaba gösteriyoruz.” dedi.

Şehit Ruhi Kılıçkıran Yaz Gelişim Programı’nın başvuru süreci ve detayları Ülkü Ocakları Yalova İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.