Hava Durumu

Türkçenin mi? Türkcenin mi? Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta oldukça sık kullandığımız bazı kelimelerin yazımı sık sık karıştırılmaktadır. Özellikle sonuna ek gelen bazı Özel isimlerde yumuşama olduğu düşünülerek yanlış yazılabilmektedir. Yazımında hata yapılan kelimelerden biri de Türkçenin kelimesidir. Türkçenin nasıl yazılır TDK, Türkçenin anlamı TDK, Türkçenin nedir, işte Türkçenin kelimesiyle ilgili merak edilen her şey…

Haber Giriş Tarihi: 25.07.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 25.07.2023 15:25
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Türkçenin mi? Türkcenin mi? Nasıl Yazılır?

Kullandıkları kelimelerin anlamını merak eden ve araştırma yapmayı sevenler bu kelimeye ilişkin de araştırma yapıyor. TDK'ye göre Türkçenin kelimesinin doğru yazılışı ve anlamı nedir sorularının cevabını sizler için derledik.

Türkçenin sözcüğü günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelimeyi günlük hayatta kendimizden veya başkalarından duyabiliriz. Kelimenin doğru yazımı ise oldukça önemlidir. Türkçenin kelimesi vazgeçmek şeklinde yazılır türkcenin şeklinde yazımı yanlıştır. Türkçenin kelimesinin doğru yazılışı Türkçenin şeklindedir. Bu şeklin dışındaki yazım türleri yanlış yazım olarak değerlendirilmektedir.

Bilinen aksine Türkçenin kelimesinin doğru yazılışında sonuna gelen ek ayrılmaz. Yani kelimenin doğru yazılışı Türkçenin şeklinde olmalıdır.

Türkcenin (Yanlış kullanım)

Türkçenin (Doğru kullanım)

Türkçenin Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı: Türkçenin zor bir dil olduğunu bildiği için işin uzmanından ders alıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.