Hava Durumu

Türkçede mi? Türkcede mı? Nasıl Yazılır?

Günlük hayatta oldukça sık kullandığımız bazı kelimelerin yazımı sık sık karıştırılmaktadır. Özellikle c ve ç harflerinin olduğu kelimeler yazılırken daha çok hata yapılmaktadır. Yazımında hata yapılan kelimelerden biri de Türkçede kelimesidir. Türkçede nasıl yazılır TDK, Türkçede anlamı TDK, Türkçede nedir, işte Türkçede kelimesiyle ilgili merak edilen her şey…

Haber Giriş Tarihi: 26.07.2023 12:03
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2023 12:03
https://www.yalovahayat.com/
Türkçede mi? Türkcede mı? Nasıl Yazılır?

Kullandıkları kelimelerin anlamını merak eden ve araştırma yapmayı sevenler bu kelimeye ilişkin de araştırma yapıyor. TDK'ye göre Türkçede kelimesinin doğru yazılışı ve anlamı nedir sorularının cevabını sizler için derledik.

Türkçede sözcüğü günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Bu kelimeyi günlük hayatta kendimizden veya başkalarından duyabiliriz. Kelimenin doğru yazımı ise oldukça önemlidir. Türkçede kelimesi Türkçede şeklinde yazılır Türkcede şeklinde yazımı yanlıştır. Türkçede kelimesinin doğru yazılışı Türkçede şeklindedir. Bu şeklin dışındaki yazım türleri yanlış yazım olarak değerlendirilmektedir.

Bu kelimenin yazılış şekli pek çok insan tarafından karıştırılır. Türk Dil Kurumu da bu sözcüğün yazılış şeklini açıklamıştır. Bu kelimenin doğru bir şekilde kullanımı " Türkçede " biçiminde olmalıdır. Türkcede (Yanlış bir kullanımdır.)

TDK’ye göre anlamı: Türkçe dilinde olan

Türkcede (Yanlış kullanım)

Türkçede (Doğru kullanım)

Türkçede Kelimesinin Cümle İçerisinde Kullanımı: Biz Türkçede sık sık atasözleri kullanırız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.