Hava Durumu

TUFAG, THOF Bölge Finalinde

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) Yalova İl Yarışması gerçekleştirildi. Yarışmaya Yalova’dan sadece Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG) katıldı

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2023 15:00
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2023 15:00
https://www.yalovahayat.com/
TUFAG, THOF Bölge Finalinde

Geçtiğimiz yıllarda mart ayında gerçekleştirilen il yarışmaları 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi nedeniyle ertelenmişti. Hafta sonu gerçekleştirilen THOF Yalova İl Yarışması’na Yalova’dan Yıldızlar ve Büyükler kategorilerinden sadece TUFAG katıldı. Yıldızlar kategorisinde Aydın yöresi, Büyükler kategorisinde Fethiye yöresi oyunları ile yarışmaya katılan TUFAG Spor Kulübü, iki kategoride de ilimizi THOF Grup Yarışması’nda temsil etmeye hak kazandı. TUFAG ve Birey Okulları arasında yürütülen proje kapsamında yarışmaya katılan ekip 85,00 puan aldı. Yıldızlar ekibi Halk Oyunları Eğitmeni Volkan Yaşar, “Yıldızlar ekibimizin ortaokul seviyesinde öğrencilerden oluştuğunu öncelikle belirtmek isterim. Gençlerimizi performansları açısından tebrik ederim. İlk yarışma deneyimlerinde güzel bir gösteriyi seyirciyle buluşturdukları için her birini gözlerinden öperim. İlimizi Grup Yarışmalarında en iyi şekilde temsil edebilmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.
Büyükler kategorisinde Fethiye yöresiyle geçtiğimiz yıl Türkiye 8.si olan TUFAG ekibi il yarışmasında 87,33 puan aldı. TUFAG Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Yönder, “Geçtiğimiz yıl uzun bir aradan sonra ekibimizle Federasyonumuzun düzenlemiş olduğu Türkiye Halk Oyunları Yarışması’na katılım sağladık. Uzun bir aradan sonra katıldığımız bu önemli yarışmada Türkiye 8.si olmak, geliştirilecek noktalarımızı gözler önüne sermesi açısından bizler için önemliydi. Bu yıl eksikliklerimizin farkında olarak çalışmalarımızı sürdürdük ve daha iyi bir performans ortaya koymak için elimizden geleni yaptık. İl yarışmasında aldığımız puan ile ekibimiz Grup Yarışması’na katılmaya hak kazandı. İlimizi daha iyi temsil edebilmek için tüm motivasyonumuzla çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.