Hava Durumu

TEMA Yalova’dan gönüllülere teşekkür belgesi

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği 2022-2023 yılı eğitim ve öğretim yılının sona ermesine az bir süre kala proje uygulayıcısı öğretmenler ve gönüllülerle geleneksel TEMA kahvaltısında buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2023 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2023 14:50
https://www.yalovahayat.com/
TEMA Yalova’dan gönüllülere teşekkür belgesi

TEMA Yalova Temsilciliği okullardaki proje çalışmalarında yer alan proje öğretmenleri ile Çiftlikköy Saklıbahçe’de düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Programa TEMA Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir’in yanı sıra TEMA Yalova Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, Çınarcık İlçe Sorumlusu Orçun Emrah Eren, Çiftlikköy İlçe Sorumlusu Necla Güner, Süleymanbey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir ile TEMA Yalova il yönetim ekibi, TEMA Vakfı’nın projelerini okullarında uygulayan öğretmenler ve TEMA gönüllüleri katıldı.

TEMA gönüllüleri kahvaltılarını yaptıktan sonra İl Temsilcisi Arzu Demir TEMA gönüllülerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Vakfımız topraklarımızı tehdit eden erozyon ve çölleşme ile mücadelede toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak, toprağa sahip çıkmak, koruyucu çözümler üretmek, doğal varlıkları korumak ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla çalışan gönüllü bir kuruluştur. Toprak Dedemiz ‘bir’ çok güçlüdür. Bir olmadan iki olamayız demişti. Atatürk de bir kişiydi. Her şey bir ile başlar. Bir yoksa iki olmaz. 'İyi için' çabalamak ve doğa gönüllüleri arasında yerinizi almak adına “çorbada benim de tuzum olsun” diyorsanız sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız” diyerek tüm Yalovalıları Yalova’da 9 bin 500’ü, ülke genelinde de 1 milyonu aşkın TEMA ailesine katılmaya davet etti. Demir, “Bu kutsal yolda öğretmenlerimiz Armutlu ilçesinden Altınova ilçesine kadar pek çok belde ve köyde doğa eğitimleri ile öğrencilerini buluşturdu.  Değerli öğretmenlerimizin okul ve sınıf için uygulamalarda katkısı elbette ki çok kıymetli. Sizler olmadan bizler bu yolda amacımıza ulaşamayız. Bu nedenle içinde bulunduğumuz eğitim-öğretim sezonunda doğa eğitim programı ve projelerinin sınıflarında öğrencileri ile buluşturan, sizlere kabul ederseniz teşekkür belgelerini takdim etmek isteriz” diyerek geçtiğimiz yıl TEMA Vakfı Doğa Eğitim Programlarını sınıflarında uygulayan öğretmenler ile TEMA Yalova İl Temsilciliğinin yıl içinde düzenlediği etkinliklere aktif katılım sağlayan gönüllülere teşekkür belgelerini takdim etti.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.