Hava Durumu

TEMA’dan ‘Başka Bir Dünya Mümkün 2’ şenliği gerçekleştirildi

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği, Çevre Haftası kapsamında Başka Bir Dünya Mümkün 2 adlı Doğa, Bilim, Sanat ve Spor Şenliği düzenledi. Yalova Belediyesi’nin ev sahipliğinde Batı Sahil Bandı’nda gerçekleşen şenliğe resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı

Haber Giriş Tarihi: 17.06.2023 09:18
Haber Güncellenme Tarihi: 17.06.2023 11:56
https://www.yalovahayat.com/
TEMA’dan ‘Başka Bir Dünya Mümkün 2’ şenliği gerçekleştirildi

Yalova’nın Batı Sahil Bandı’nda iki gün boyunca süren şenlik, TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği tarafından organize edildi. Şenliğin fikir babası olan Çınarcık İlçe Sorumlusu Orçun Emrah Eren, “Dünyamız gitgide yaşanmaz hale geliyor. Gerek iklim değişikliği, gerek plansız şehirleşme, gerekse yanlış tüketim alışkanlıkları insanı doğadan hızla koparıyor. Doğanın parçası olduğunu unutan insanlar olarak emanetçisi olduğumuz bu dünyayı sonraki nesillere bulduğumuzdan daha iyi bırakmak gibi bir sorumluluğumuz var. Bu yüzden hem kendimizi hem de toplumu değiştirmek bizler gibi doğa sevdalısı, bilinçli bir azınlığa düşüyor” dedi.

Çok sayıda etkinlik düzenlendi

Şenlikte gönüllü katılan resmi kurum müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları stant kurarak doğayla uyumlu yaşam adına yaptıkları çalışmaları sergilediler.

Dalgıçlardan duygulandıran gösteri

Şenliğin açılışı Yalova Balıkadamları ve Su Sporları Kulübü Dalgıçları tarafından saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde denizde bayrak açılmasıyla başladı. Şenliğin açılışına TEMA Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir ve TEMA ilçe ve mahalle sorumluları, TEMA gönüllülerinin yanı sıra kurum müdürleri, STK başkanları ve çok sayıda izleyici katıldı.
Demir katılımcılara teşekkür etti

Demir de yaptığı açıklamada, “Çevreye ve doğaya duyarlı Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’un şenliğin ilk gününde stantları tek tek gezip inceleyerek bilgi alması katılımcıları oldukça memnun etti. TEMA Yalova İl Temsilciliği olarak Çevre Haftası boyunca etkinlikler düzenleyen ve etkinliğimizin gerçekleştirilmesine katkı sunan başta Yalova Belediyesi olmak üzere Başkanımız Mustafa Tutuk’a, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz’a, Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya’ya, Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Hakan İlaslan’a, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’a, Yalova Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Murat Alacatlı’ya, katılımcılara ve gönüllülerimize teşekkür ederiz” dedi.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.